facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Küçük Mutfak Organizasyonu
Küçük Mutfak Organizasyonu

Küçük Mutfak Organizasyonu

Dar Mutfağınızda Geniş Yaşamlar

İnsanların özellikle de bayanlar en çok vakit geçirdiği yerdir mutfaklar. Kimi mutfaklar ferah, geniş kimi mutfaklar ise dar ve kullanışsız olabilir. Dar, küçük mutfakları rahat bir şekilde kullanıma getirebilmek için birkaç önemli nokta vardır. Bunlara dikkat ederek siz de dar alanda rahat vakit geçirebilirsiniz.

Küçük Mutfak Dekoru Küçük Mutfak İçin Dekor

Mutfağa girdiğiniz zaman gözünüze karışık gelebilir her şey ortada olduğu için göz karmaşası yaşayabilirsiniz. Bunu önlemek için raflarınızı mutfak dolaplarınızla uyumlu özel panelli kapıların sayesinde gizleyerek muhafaza edebilirsiniz.  Bunun sayesinde mutfağınız daha derli toplu hale gelebilir.

Duvarlarınızda boşluklar varsa bunlar çelik tencere standı ile kullanılır hale getirilebilir. Bu da dolap maliyeti yapmak istemeyen ve dolabın daha çok yer kaplayacağını düşünenler için bir fikir olabilir.

Mutfağınızda oturma alanınız, koltuğunuz varsa bunların alt kısımlarında çekmecesi olanları ya da alt tarafına çekmece mantığı yerleştirilebilecek olanları tercih etmeniz önemlidir.

mutfak-dekorasyon-fikirleri

Tavana kadar dolap yaptırmak bazı insanlar için korkulu rüyadır. Fakat tavana kadar dolap yaptırmak alana derinlik verip ferah göstereceği gibi size fazla depolama alanı da sunar. Kullanım sıklığına göre dolap içlerinizi dizayn etmeniz size kolaylık sağlayacaktır. Yine de evinizde mutfak merdiveni bulundurmanız yararınıza olacaktır.

Fırın ve mikrodalga gibi beyaz eşyalarınızı yerden tasarruf etmek amacıyla dolaplarınızla bütün halde olmasını sağlar, entegre ettirirseniz şık ve modern görüntünün yanı sıra yerden tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Dar Mutfak Dekorasyonu Küçük Mutfak Dekorasyon

Mutfağınızda köşeler varsa bunlar size gereksiz gibi gelebilir. Fakat o köşelere çözüm bulabilir, mutfak dekorasyonunu kendiniz fırsat haline dönüştürebilirsiniz. Raf sistemi yaparak süs eşyaları, ilginç mutfak eşyaları koyarak ortama renk ve özgünlük katabilirsiniz. Göz alıcı şekil alması mutfağa girdiğinizde karmaşıklıktan çok hoş bir his yaratacaktır.

Bu ve bu tip küçük mutfak organizasyonları aklınızda bulunsun ki siz de rahatlıkla mutfağınızda vakit geçirin.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top