facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Küçük Evler İçin Dekorasyon Önerileri
Küçük Evler İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük Evler İçin Dekorasyon Önerileri

 Ev dekorasyonu denilince çoğumuzun aklına ilk gelen; şatafatlı süslemeler, altın işlemeli mobilyalar, devasa aynalar olmuştur. Çünkü biz millet olarak gösterişli ve dikkat çeken şeylere daha fazla yoğunluk veririz. Aldığımız şey büyük olsun, göz kamaştırsın, en pahalısı olsun diye uğraşırız. Çünkü mantık der ki; en pahalısı, en büyüğü her zaman en güzeldir.

Peki ya evimiz küçükse? Yine de o hantal eşyaları alıp evimize sıkıştırmaya çalışır mıyız?

Küçük evler içinde tasarlanmış harika mobilyalar, aksesuarlar mevcut. Yapmanız gereken evinizin boyutlarını iyi bilmek ve eviniz için en doğru mobilyaları seçebilmek. Bunun içinde birçok kişi Küçük Ev Dekorasyon Önerileri geliştirmiştir. İsterseniz bu önerileri bir gözden geçirelim:

  • Küçük bir eviniz varsa büyük ve hantal mobilyalar yerine beğendiğiniz ile aynı model fakat boyut olarak daha küçüğünü seçin. Bu seçim hem odayı daha ferah gösterir hem de kalabalıktan ve yoğunluktan kurtarır.
  • Eviniz küçük olduğu için mobilyalarınızı o kadar akıllıca seçmelisiniz ki hem yerden tasarruf sağlamalı hem de düzen ve uyum içinde olmalıdır. Gömme dolaplar küçük evler için tam bir kurtarıcıdır. Yine çok basit yapılar olan duvarlara monte edilen raflar da ıvır zıvır eşyaları toplama da işe yarar.
  • Gelelim renk seçimine. Renk seçerken eşyalarınızla uyumlu olmasından ziyade odayı ne kadar aydınlık ve ferah gösterdiği daha önemlidir. Açık renkler kullanılan küçük evler her zaman daha büyük ve iç açıcı görünmüşlerdir.
  • Evinize her gördüğünüz eşyayı almayın. Çok beğenmiş olabilirsiniz. Fakat durup bir düşünün; ona gerçekten ihtiyacınız var mı yok mu? Evinizi gereksiz eşyalarla doldurmanız hem kullanım yerini daraltacak hem de gözünüzü yoracaktır.
  • Her kadının az da olsa saklama, eskiyi atmaya kıyamama gibi alışkanlıkları vardır. Ama küçük bir evde oturuyorsanız üzgünüm; sizin böyle bir lüksünüz yok. Eskimiş ve kullanmadığınız ne varsa onlardan kurtulmak durumdasınız. Zira döküntülerden evin içinde kendinize yer bulamayabilirsiniz.
  • Evinizi daha büyük göstermek için aydınlatmalardan da yararlanabilirsiniz. Aydınlatmaların yanında aynalar büyük yarar sağlayacaklardır. Aydınlatmaların ışıltısı aynalardan da yansıyacağı için evin içi daha ferah ve geniş gözükecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top