facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Küçük Bir Evi Dekore Etme Hileleri
Küçük Bir Evi Dekore Etme Hileleri

Küçük Bir Evi Dekore Etme Hileleri

Günümüzde en büyük problemlerden birisidir küçük metrekareli evlere sahip olmak. Modern yapılaşma, az alandan çok bina çıkarma telaşı, rant peşinde koşan bina tasarımları derken kutu gibi evler tabirine bire bir uyan tarzda evlerde yaşam başladı.

Küçük evlerde dekorasyon konusu en büyük problemlerden birisidir. Küçük alanlardan en büyük fayda sağlamak konusu, küçük evlere hitap eden dekorasyon uygulamalarını günümüzde ön plana çıkarmıştır.

Peki, küçük evlere sahip olanlar, nasıl bir dekorasyon uygulaması izlemelidir? İşte küçük evlere sahip olmanın güzel bir dekorasyon tarzına sahip olmaya engel olmadığını kanıtlayan dekorasyon fikirleri

İlk Kural: Açık Renkler Kullanmak
Küçük ev dekorasyonu denildiğinde, günümüzde herkesin neredeyse ezberlediği bir kuralı hatırlatmak fayda vardır. Küçük evleri hem olduğundan daha büyük göstermek, hem de daha aydınlık ve ferah bir dekorasyon tarzı ortaya oluşturmak için dekorasyonda açık renkleri tercih etmek gereklidir. Koyu renkleri küçük detaylarda ya da evin sadece belirli bir köşesinde kullanarak farklılık katabilirsiniz.

İkinci Kural: Aynaların Sihrinden Faydalanın
Aynalar, aynalar, aynalar… Evinizi hem daha şık ve tarz gösterecek, hem de olduğundan daha büyük gösterecek sihirli aksesuarlar. Bu sebeple küçük bir ev dekorasyonu yaparken aynaların bu sihirli etkisinden mutlaka yararlanılmalı!

Üçüncü Kural: Az Ama İşlevsel Mobilyalar
Küçük bir eviniz varsa, bu evi fazla eşya ile boğmak yerine az ama öz eşyalar ile olduğundan daha geniş gösterebilirsiniz. Modernleşme ile binaların küçülmesi de göz önüne alınırsa son zamanlarda mobilya tasarımlarında bu ihtiyaca cevap verecek koleksiyonlar oldukça revaçta! Hem az yer kaplayan hem de oldukça işlevsel olan eşyalar ile evinizde az bir alandan olduğundan fazla fayda elde edebilirsiniz.

Raflar, Dolaplar, Çekmeceler: Depolama Çözümleri Sizin Kurtarıcınız Olacak
Küçük bir evi dekore etmek istiyorsanız, sizin için kurtarıcı olacak depolama çözümlerine göz atmakta fayda vardır. Özellikle duvarları raflar ile zenginleştirerek ya da ölü köşeleri dolaplar ile değerlendirerek kendinize ekstra depolama alanları yaratabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top