facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Küçük Banyolara Mükemmel Dekorasyon Fikirleri
Küçük Banyolara Mükemmel Dekorasyon Fikirleri

Küçük Banyolara Mükemmel Dekorasyon Fikirleri

Banyolar her ne kadar da önemsenmeyen alanlar gibi görülse de aslında ev dekorasyonunda en dikkat edilmesi gereken kullanım alanlarından biridir. Temizliğe ve hijyene önem veren bayanlar genellikle banyo dekorasyonunda da aynı titizliği göstererek kusursuz bir dekorasyon yaratmak istemektedir. Kusursuz dekore edilmiş bir banyo ev sahiplerine mutluluk ve huzur verdiği gibi eve gelen konuklar için de kendilerini özel hissetmelerini sağlamaktadır. Ancak küçük banyolarda çoğu zaman dekorasyon fikirleri bulmak zorlayıcı olmaktadır. Sizlere bu yazımızda küçük banyolar için dekorasyon fikirleri sunarak işinizi biraz da olsa kolaylaştıralım;

Banyo Dekorasyonu

  • Banyonuzu olduğundan daha geniş göstermek için öncelikle yer ve duvarlarda kullanacağınız mermer, fayans ya da duvar kağıdı seçiminizi büyük boyutlu ürünlerden yana kullanmalısınız. Bu sayede mekanın daha geniş bir görünüme ulaşmasını sağlayabilirsiniz.
  • Küçük bir banyoyu daha geniş göstermenin en kolay yolu ise renk seçiminde açık tonları tercih etmektir. Özellikle açık renk ve tek renk kullanmak banyonuzun daha ferah bir görünüme ulaşmasını sağlayacaktır. Sizlere bu konuda beyaz, krem, bej ve mavi ya da yeşilin açık tonlarını öneririz.
  • Küçük bir banyoda küvet kullanmak alanı daha da dar bir görünüme ulaştıracaktır. Bunun yerine küçük duş ünitesi kullanmak banyonuzda daha geniş alanlara yer verecektir.
  • Küçük banyolar için dekorasyon önerilerimizden birisi de dolaplı lavabo seçerek banyo eşyalarınızı yerleştirecek alanlar oluşturmanızdır. Bu sayede banyonuzda kullanacağınız eşyalar için alan yaratarak lavabo kısmını da değerlendirmiş olursunuz.
  • Ev dekorasyonunda sürekli olarak önerdiğimiz bir fikri küçük banyo dekorasyonunda da mutlaka uygulamalısınız. Küçük mekanları olduğundan geniş göstermeye yarayan ayna fikri dar banyolar için oldukça idealdir. Dilerseniz banyonuzun duvarlarını ayna ile kaplatarak hayli geniş bir banyoya sahip olabilirsiniz.
  • Son olarak küçük banyo dekorasyonu için aydınlatma seçiminizde de banyonuzun genel aydınlatmasının yanı sıra duvar aplikleri de kullanarak mekanı geniş gösterme fikrinden faydalanabilirsiniz. Banyonuzda mümkün olduğunca beyaz aydınlatmalar ve beyaz mobilyalar kullanarak mekana ferah bir görünüm kazandırabilirsiniz. Unutmayın ki banyonuzda ne kadar iç açıcı renkler hakim olursa mekanın genişliği de o kadar artacaktır.

Bir yorum

  1. Küçük banyolarda tasarıma dikkat ederken klozet için ayırılan alanın genişliğine dikkat edilmesi gerekiyor. Planlanmadan yerleştirilen klozet tuvalet sırasında sıkışmış hissi verebiliyor ya da bacaklarınız lavaboya/küvete çarpmasın diye kasmak zorunda kalıyorsunuz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top