facebook
Anasayfa / Bahçe Dekorasyonu / Küçük Balkonları Güzelleştirmek için Öneriler
Küçük Balkonları Güzelleştirmek için Öneriler

Küçük Balkonları Güzelleştirmek için Öneriler

Apartman dairelerinde açık hava yaşam alanı sağlamak için oluşturulan küçük mekanlar, balkon olarak adlandırılmaktadır. Şık ve konforlu biçimde dekore edildiklerinde çok keyifli bir yaşam alanına dönüşebiliyorlar.

Ülkemizde de çok apartman balkonlu olarak tasarlanmaktadır. Ne yazık ki, balkonların büyük bir bölümü özensiz, atıl ve bazen de çöplük gibi bırakılmaktadır. Genellikle evdeki fazlalık eşyaların depolandığı bir alan olarak kullanılır. Çoğu zaman da penceler ile kapatılıp evin içine dahil edilir ya da dediğimiz gibi depo alanı haline dönüştürülür.

Hayat biçiminizi nasıl yaşadığınız belirlemektedir. Bu yüzden de kendi yaşamınızı güzelleştirmek sizin elinizde diyebiliriz. Açık havada zaman geçirmeyi seven kişiler için oluşturulan balkon örneklerini inceleyebilir ve siz de bunlardan ilham alarak kendi balkonunuzu düzenleyebilirsiniz. Güzel ve keyifli bir balkon dekorasyonu için çok yüksek paralar harcamanıza gerek yok. Birkaç mobilya, birkaç süsleme aksesuarları ile siz de harika bir balkon dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

1) Önce: Küçücük, boş bir balkon

Sıradan bir apartman dairesi balkonu olan bu örnekte, pek kullanılmayan ve boş bırakılmış bir alan görüyorsunuz.

eski-balkonu-yenilemek

1) Sonra: Konforlu mobilyalarla değerlendirilmiş konforlu bir yaşam alanı

Boş görünümünün yerini, mucizevi bir görüntüye bırakan bu balkon dekorasyonunda, küçük bir köşe koltuk, konforlu minderler ve canlı süs bitkilerini görebilirsiniz.

yenilenmis-kucuk-balkon-dekoru

2) Önce: Daha da küçük bir balkon

İki sandalyeden başka hiçbir şeyin sığmayacağını düşündüğünüz bu balkonun değişimine çok şaşıracaksınız.

cok-kucuk-eski-balkonun-yenilenmesi

2) Sonra: Stil sahibi, elegan bir balkon

Zemine ahşap rabıtaların döşendiği, demir korkulukların siyah renge boyandığı ve modern brandalar ile çevrilip özel bir alan oluşturulduğunu görebilirsiniz. Siyah beyaz renklerin hakim olduğu bu balkon dekorasyonu, oldukça şık ve modern. Korkuluklara asılan portatif mangal ve canlı çiçekler ile çok daha konforlu bir yaşam alanı oluşturulmuş.

kucuk-ama-modern-balkon-dekoru

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top