facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Mutfak Dekorasyonu / Küçük ama Dikkat Çekici Mutfaklar
Küçük ama Dikkat Çekici Mutfaklar

Küçük ama Dikkat Çekici Mutfaklar

Büyük şehirlerde talep yoğunluğu ve arazi kısıtlılığından dolayı evler çok daha küçük olarak inşa edilmektedir. Ferah ve geniş evlerin maddi imkanlarla kısıtlı olduğu şehirlerde, evlerin boyutunda yapılan tasarruftan en çok mutfaklar etkilenmektedir. Apartmanlar inşa edilirken, genellikle mutfakları daha dar ve küçük olarak tasarlamaktadır. Küçük mutfaklar için fark yaratacak dekorasyon fikirlerini aşağıda yer verdiğimiz örneklerde inceleyebilirsiniz.

Beyaz ve ferah

Beyaz mutfaklar her zaman bir derinlik ve estetik katmaktadır. Özellikle de küçük mutfakları ferah bir hale getirmek için beyaz renkleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Temizlik konusunda sorun yaşamayacağınızı düşünüyorsanız kesinlikle beyaz renk mutfakları tercih etmelisiniz. Beyaz mutfağa renkli bir şeyler katmak isterseniz de, tekstil eşyalarını ve küçük aksesuarları renkli olarak kullanabilirsiniz.

kucuk-beyaz-mutfak-dekorasyonu

U şeklinde tezgah

Mutfak eşyalarınız bir hayli fazla ise, dolapları maksimum seviyede kullanmanız gerekecektir. Bu durumda da mutfak dolaplarını en ideal biçimde tasarlamalısınız. U mutfaklar, depolama açısında çok faydalı olmaktadır. İdeal bir mutfak düzeni oluşturmak isterseniz, U şeklinde mutfakları tercih edebilirsiniz.

u-tasarimli-mutfak-dekoru

Köşeler için akılcı çözümler

Bazı mutfaklar çok fazla köşeli olabilmektedir. Bu türde bir mutfağınız varsa, köşeleri en ideal biçimde değerlendirmeniz gerekiyor. Köşelerin göz yormayacak biçimde görünebilmesi için aynalardan faydalanabilirsiniz. Aynalı tasarımlar ile mutfağınızı göz yormayan ama dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz.

koseli-mutfak-dekorasyon-fikirleri

Şık ışıklandırma unsurları

Aydınlatma sistemleri, özellikle küçük mutfaklar için çok dikkat edilmesi gereken bir unsurdur. Küçük mutfağınızı stil sahibi bir görünüme kavuşturmak için modern tarzda ışıklandırma kullanmalısınız. Mutfak mobilyaları ve aksesuarları ile ideal bir kombinasyon oluşturmak için parçalı ışıklandırma sistemlerini tercih edebilirsiniz.

modern-mutfak-aydinlatma-ornekleri

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top