facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Küçük Alanları Dekore Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Küçük Alanları Dekore Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Küçük Alanları Dekore Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev dekorasyon işini pek çoğumuz severek yapıyoruz. Öyle ki, bazıları için bu iş bir hobi niteliğinde. Ancak hal böyle olsa da, dekore edeceğiniz alan küçükse bu işi yapmak çoğu zaman zor olabiliyor. Küçük bir eviniz ya da odanız varsa sıklıkla dekorasyon önerileri, dekorasyon fikirleri almaya ihtiyaç duyabiliyorsunuz. İşte biz de bu ihtiyacınıza cevap veriyor ve küçük alanların dekorasyonunda nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda size birkaç öneride bulunmak istiyoruz. Hadi gelin, küçük alanlarınızı daha yaşanılır kılacak dekorasyon önerilerine yakından bakalım.

Açık Renk Duvarlar ve Eşyalar

Küçük alanların dekore edilmesi işine ilk olarak aydınlık bir ortam yaratarak başlayabilirsiniz. Bunun için duvarlarınızda açık renk boyaları, hatta beyazı tercih etmeniz yerinde olacaktır. Dekorasyon için kullanacağınız eşyalarda da açık renk kullanımı, yine aynı sebepten, yerinde ve doğru bir tercih olacaktır. Duvar ve dekoratif eşyalarda açık renkleri tercih etmeniz, dar alanları ferah bir görünüme kavuşturmanıza yardımcı olacaktır.

dekorasyon

Aynalar ve Camlar 

Küçük odalarda ya da evlerde işinize yarayacak bir diğer ev dekorasyon önerisi ise aynaların ve camların yansıma büyüsünden yararlanmanızdır. Özellikler aynalar, odanın bir köşesinden diğerine geniş bir görünüm kazandıracak ve neredeyse ikinci bir oda görüntüsü yansıtacaktır. Bu nedenle küçük alanlarda duvarı kaplayacak kadar büyük aynalar bile tercih etmeniz mümkündür.

Camların kullanımı da yine geniş görünüm açısından son derece önemlidir. Pencerelerinizde kalın ve koyu renkli perdeler kullanmamalı ve önlerini mümkün olduğunca kapatmamalısınız. Bu aynı zamanda gün ışığının evinizi aydınlatması açısından da önemli olduğundan, dikkat etmeniz gereken bir ayrıntıdır.

dekorasyon-onerileri

Mobilya Seçimi

Küçük mekanların mobilyaları da küçük boyutta olmalıdır. Bunun nedeni hem odanın ferahlığını sağlamak hem de oda ya da evin bütününde hareket alanı bırakmaktır. Ayrıca dolap tercihinizi de gömme dolaplardan yana kullanmanız, odada fazladan alan kaybı yaşamanızı önleyeceğinden, kullanışlı olacaktır.

Gördüğünüz gibi ev dekorasyon tercihlerinde, bu gibi dekorasyon önerileri ile küçük mekanlarda kolaylıkla rahat bir yerleşim alanı yaratabilirsiniz. Basit dekorasyon fikirleri, küçük alanları sıkıcı ve dar bir görünümden kurtararak, ferah ve yaşanılası alanlara dönüştürmektedir.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top