facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Köşe Takımı Alırken Dikkat Edilecekler
Köşe Takımı Alırken Dikkat Edilecekler

Köşe Takımı Alırken Dikkat Edilecekler

Köşe takımı modelleri az yer kaplaması ve modern görüntüleri ile sıklıkla tercih edilen oturma grupları içinde yer alır. Tercih edilmesinin diğer bir sebebi de günümüzün evlerinin küçük olmasıdır. Tabii ki sadece az yer kaplaması ve modern görüntüsü ile tercih edilmemektedir. Rahatlık ve konforu sunması da kişilerin ilgisini çekmektedir. Köşe takımları genelde köşe koltuk takımları diye adlandırılmaktadır. Misafir odalarında misafirleri ağırlamak ve ailelerin bir arada oturması ile çeşitli faaliyetleri bir arada yapmasına olanak veren mobilya çeşitleri içinde yer alır. Farklı olan mobilya çeşitleri kolaylıkla uyum sağlayabilir. Odalarda kullanılmayan ve müsait olmayan sorun çıkaran bölümlerde kolaylıkla uygulanabilen mobilya grubundadır. Köşe takımı alırken;

– Alınacak olan köşe takımın köşe dönüşleri ve iskeleti kumaşı ile iyi şekilde kaplanması gerekir.

Köşe takımları dikişlerinin sağlam olması oldukça önemlidir.

– Takımların köşe kısımlarının iyi şekilde birleşmiş olması gerekir.

– Temizliğinin kolay olması gerekir. Silinebilir ya da leke tutmayan kumaşların tercih edilmesi kolaylığa atılacak bir adım olacaktır.

Köşe takımları modellerinin minder kısımlarının rahat, konforlu ve esnek olması gerekir.

– Tercih edilen takımlarda kişilerin kendi zevkine uygunluğu önemlidir. Uzun süreli kullanılacağından dolayı rahat olan seçimler yapılmalıdır.

– Fiyat ve kalite arasında var olan dengenin sağlanması gerekir.

Köşe takımları modellerinin döşeme ile alakalı olan malzemesinin kaliteli olması gerekmektedir.

– Köşe takımlarında kullanılan malzemenin hakkında bilgi ve yorum sahibi olmak gerekir.

– Alınacak olan modellerin evde var olan diğer mobilyalar ile uyumlu olması gerekir.

Köşe takımı kumaşları en önemli detayların içerisinde yer alır. Kumaş kartelâsında yer alan kumaşlardan bir tanesinde bir parça kolonya dökerek ovalayıp, kumaşa zarar verip vermediği kontrol edilmelidir. Bu işlemi satın almaya karar verilen ürünlere direk uygulama yapmamak gerekir. Eğer bu uygulama ürüne zarar verirse almak zorunda kalınabilir.

İster köşe talkımı olsun ister kanepe, koltuk takımı veya oturma grubu olsun hangisi tercih edilecekse edilsin en önemli detay tarzınıza ve konforunuza uygun olmasıdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top