facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Koltuk Seçimi Yaparken Dikkat Edilecekler
Koltuk Seçimi Yaparken Dikkat Edilecekler

Koltuk Seçimi Yaparken Dikkat Edilecekler

Koltuk seçimi neye göre yapılır? En ideal koltuk nasıl anlaşılır? gibi sorular aklınızı karıştırıyorsanız doğru yerdesiniz. Koltuk seçimi yaparken size yardımcı olacak şahane fikirlerimiz var. Bu fikirlerden yola çıkarak siz de ideal koltuk seçimini yapabilirsiniz.

Koltuk Modeli Nasıl Olmalı?

Koltuk çeşitleri bir çok farklı modelde olmaktadır. Köşe koltuklar, oturma grupları ve tek kanepeler olarak farklı alternatiflerle satılmaktadır. Koltuk modeline karar verirken odanın boyutlarını ve tarzınızı göz önünde bulundurmalısınız. Küçük bir odanız varsa oturma grubu tercihi yanlış olabilir. Küçük odalara yerleştirilen 3lü, 2li ve 2 tane tekli koltuklar çok sıkışık ve göz yorucu bir görünüm oluşturur. Geniş bir oda için ideal olan oturma grupları, küçük odalar için köşe koltuğu ya da tek bir 3lü koltuğa yerini bırakmalıdır.

Koltuk Rengi Nasıl Seçilir?

Koltuk renkleri ucu açık bir karmaşadır. Yüzlerde koltuk rengi olduğu için sizin de kafanız karışabilir. Koltuk rengi seçimi yaparken kendi zevklerinize önem vermenizi öneriyoruz. Güncel trendlere uygun olarak ekstrem bir renk tercih ederseniz 1 yıl sonra bu renkten sıkılabilirsiniz. Bu yüzden bizim tavsiyemiz odanızın boyutu, evin genel dekorasyonu ile doğru orantılı olmasıdır. Küçük odalar için koyu renk koltukları önermiyoruz. Krem renk koltuklar küçük odalar için idealdir. Büyük odalar için ise istediğiniz renklerde tercih yapabilirsiniz ancak renk karmaşası ve desenli, çiçekli koltuklardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top