facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Koltuk Kumaşlarında Minimalist Çizgi Detayı
Koltuk Kumaşlarında Minimalist Çizgi Detayı

Koltuk Kumaşlarında Minimalist Çizgi Detayı

Koltuk takımları her zaman bir evin en temel ihtiyaçlarından bir tanesi olmaya devam etmektedir. Ayrıca evinize gelen misafirlerinizi en iyi şekilde ağırlayacağınız eşyalar olduğu için hem rahat, hem de tasarım açısından güzel durmaları gerekmektedir. Koltuk takımı modeli seçerken devamlı olarak kararsız kalıyoruz. Bunun en büyük sebebi ise tüm mobilya mağazalarında çok fazla çeşidin ve modelin yer almasıdır.

Rahatlığınız Her Zaman Önemlidir
Koltuk takımları, evde yer alan hayatınızı daha rahat bir şekilde geçireceğiniz en önemli unsurlardan bir tanesi olmaktadır. Bu yüzden ev içerisinde rahatlık oldukça önemlidir. Özellikle sünger rahatlığı ve ergonomik bulunan bir koltuk evinizde geçirdiğiniz zamanı her zaman konfora dönüştürebilirsiniz. Ancak koltuk takımları sadece görsellik ve rahatlık özelliklerini bulundurmaması gerekir. Özellikle takımın iskeletinin imalatında kullanılan malzemeler takımların uzun ömürlü olmasında bir numaralı faktördür. Bu nedenle güvenilir firmalardan yapacağınız alışverişler sonucunda uzun ömürlü koltuk takımlarına sahip olabilirsiniz.

Kumaş Kalitesine Dikkat Edin
2015 koltuk takımları genel olarak kumaş kalitesi açısından oldukça başarılı, ağırlıklı olarak gerçek deri türü, nubuk ve suni deriler yer alarak oluşturulan koltuk türleri  genel anlamda vintage bir akımın habercisi olabilir. Ancak diğer yandan çok daha renkli modelleri de vitrinlerde görebilirsiniz. Özellikle tek kolu chester kaplama, diğer tarafında normal kaplama olan farklı ve marjinal koltuk takımlarına da rastlayabilirsiniz.

Modelleri İnceliyoruz
2015 koltuk modelleri incelendiği zaman modüler mobilya tasarımı gerçekleştiren büyük firmaların tasarıma daha fazla önem verdiklerini inceleyebiliyoruz. Ayrıca bu yıl modern koltuk takımları ile birlikte avangard koltuk takımları gözlerden kaçmamaktadır. Özellikle klasik bir koltuk takımının yanında yer alan modern deri bir berjer yeni bir modanın habercisi konumundadır. Bunun dışında, 2015 yılı köşe koltuk takımları da estetik olarak göze çarpmaktadır. Genel olarak altı bazalı ve yatak olabilen köşe takımları tercih edilmektedir. Büyük avangard mobilya mağazalarında ise, gösterişli köşe takımları tüketicilere sunulmaktadır.

Minimalist Çizgiler Kullanın
2015 koltuk takımı modelleri göz önünde yer aldığında çok daha minimalist çizgilerin hakim olduğunu görebilirsiniz. Günümüzde evleri çok doldurmayan koltuk takımlarının tercih edildiğini görebiliriz. Sizlerde evinize yeni koltuk takımı almak istiyorsanız ufak mobilyaları tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem göz zevkinize kolaylıkla hitap eden mobilyalara sahip olabilir, hem de 2015 mobilya modasına ayak uydurabilirsiniz. Ayrıca evde geçirdiğiniz vakitlerde koltukların oldukça rahat, kullanışlı ve fonksiyonel olması her zaman önemlidir. Yeni bir koltuk takımı alırken koltukların boyutlarına, ağacının sağlamlık durumuna, döşemenin rengine, yer alan desenine, işlevselliğine ve de fiyatına her zaman dikkat edilmelidir. Öncelikle odanın işlevselliğini ve yer aldığı konumunu düşünerek hangi ölçülerde ne tür bir mobilyaya ihtiyacınız olduğunu bilmeniz gerekmektedir.  Eğer salonunuz küçük ise ve salonunuzun ferah olmasını istiyorsanız köşe koltuklarını tercih edebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top