facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Kitaplıklar Hakkında
Kitaplıklar Hakkında

Kitaplıklar Hakkında

Kitap okumak güzel bir alışkanlık. Okunan kitapların başkalarıyla paylaşılması ve daha çok kitap severe ulaştırılması da güzel bir davranış. Ancak kitap okuma alışkanlığının her geçen gün daha çok arttığı günümüzde insanlar, artık okudukları kitapları saklama konusuna da özen göstermeye başladılar. Bunun neticesinde kitapların saklanması ve bunun ötesinde evlerde kitap okunabilecek alanların oluşturulması da bir gereksinim olarak ortaya çıkmaya başladı.

Elbette günümüz koşullarında, özellikle düşük gelirli aileler için geniş ve gösterişli evlerde oturmak kolay değil. Az odalı ve küçük dairelerde yaşamanın getirdiği güçlükler, bir kitaplık edinmenin de ne kadar zor olduğunu ortaya koymaktadır.

Ancak günümüz iç mimarisi, bu konuda akılcı çözümler yaratmakta ve çok amaçlı kullanım olanakları sağlayan mobilyalar üretmekte gecikmedi. Bir kitaplığın kapanabilir bir yatakla birleşimi, hem yaşam alanı sağlayacak hem de kitapların saklanmasına olanak yaratacak bir çözüm olacaktır. Ya da benzer şekilde, bir kitaplığın içinden açılan bir kapı ile ebeveyn banyonuza ulaşabileceğinizi düşünün.

Elbette bu çözümler yaşamı kolaylaştırmak için. Artık mobilya tasarımlarında kalite ve ucuzluğun birarada sunumu ne kadar önemliyse, kullanım gereksinimlerinin karşılanması konusunda yapılan çalışmalar da o kadar önemli bir hal aldı. Öyleki tasarlanan modüler sistemler sayesinde bugün gereksinim duyduğunuz büyüklükte kurduğunuz bir kitaplığın, yarın ilave parçaların eklenmesi suretiyle genişlemesi mümkün olacaktır. Bu şekilde katlanılacak düşük bir maliyetle kitaplığınızı büyütebilecek ya da çok farklı bir yapıya çevirebileceksiniz.

Öyle ki eskinin ağır, hantal ve yerinden kalkmaz kitaplıkları, yerlerini bugün hafif, kolay taşınabilir ve şekil değiştirebilir kitaplık modellerine bırakmıştır. Yarın ise çok daha farklı sistemlerle karşılaşacağımız kesin. Daha bugünden, çeşitli renklerde, cıvıl cıvıl kitaplıkları gördükçe, okuma alışkanlığı olmayanların bile eline bir kitap alası gelecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top