facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Kış Mevsimine Uygun Kendin-Yap Projeleri
Kış Mevsimine Uygun Kendin-Yap Projeleri

Kış Mevsimine Uygun Kendin-Yap Projeleri

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte havalar soğumaya başladı. Soğuyan havaların etkisi ile ev dekorasyonunda sıcak dokunuşlar yapma vakti de geldi. Evinizde kış mevsiminin temasına uygun sıcacık bir mekân yaratmak için en güzel yardımcılardan biri mumluklardır. Hafif ışık veren yapısı yarattığı atmosfer ile kış mevsiminin soğuğuna inat sıcacık bir mekân yaratmanıza izin verir.

Bu yazımızda oldukça basit uygulamalar ile yapabileceğiniz farklı mumluk fikirlerini sizlere sunacağız. Hem yaratıcı hem de oldukça farklı kendin-yap projeleri ile siz de tasarımı tamamen size ait mumluklar yapabilir, evinizin dekoruna farklı bir hava katabilirsiniz.

Dantel Mumluk Yapımı

ROMANTİK MEKÂNLAR İÇİN: DANTEL MUMLUK
Dantel, romantik tarzda dekore edilen evlerin vazgeçilmez aksesuarlarından biridir. Beyaz rengi ile kış mevsimi temasına da güzel bir dokunuş yapabilir. Bu fikir doğrultusunda; sizlere güzel bir kendin-yap projesi sunacağız: dantel mumluklar.

Dantel mumluk yapmak için ihtiyacınız olan şey kullanmadığınız boş bir cam kavanoz, annenizin evinden bulabileceğiniz güzel bir dantel ve süslemek için renkli kurdele ya da çuval ipidir. Cam kavanozun etrafına danteli güzelce sarıp ve yapıştırıp, kavanozun ağzını istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz. Cam kavanozun içine mum koyarak çalışmanızı tamamlayabilir, mumun dantelin desenleri arasından yaydığı loş ışıl ile hem romantik hem de şık mekânlar yaratabilirsiniz.

YILBAŞI TEMASI MUMLUKLARDA
Hem kış mevsimine uygun, hem de yaklaşan yılbaşı temasını çağrıştıran bir kendin yap projesini sizlere sunuyoruz: Yılbaşı temalı mumluklar.

Bunun için ihtiyacınız olan küçük formda bir cam kavanoz ve içine dolduracağınız çam ağacı süsleri ile kırmızı renkte meyveler ya da taşlardır. Cam kavanozun alt zeminine koyu yeşil renkte çam dallarını koyup üzerine kırmızın yemişleri koyarak kırmızı ve yeşilin uyumundan faydalanın. En üstüne de küçük bir mum koyarak kış mevsiminde içinizi ısıtacak bir dokunuş yapın.

Easy-Holiday-Table-Decor-TodaysCreativeLife.com-2-600x562 Easy-Holiday-Table-Decor-TodaysCreativeLife.com-3-600x587 Easy-Holiday-Table-Decor-TodaysCreativeLife.com-4-600x481 Easy-Holiday-Table-Decor-TodaysCreativeLife.com-6-600x400 Easy-Holiday-Table-Decor-TodaysCreativeLife.com-10-600x400

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top