facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Mutfak Dekorasyonu / Kırmızı Beyaz Mutfak Dekorasyonu Fikirleri
Kırmızı Beyaz Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Kırmızı Beyaz Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Renkleri hayat enerjinize yansıtmak istiyorsanız, siz de ev dekorasyonu planlamasında çeşitli renk kombinasyonlarını tercih etmelisiniz. Özellikle de, fazla zaman geçirdiğiniz mekanlarda renkli dekorasyonlara yer vererek, gününüzün daha enerjik geçmesini sağlayabilirsiniz. Kadınların en çok zaman geçirdiği alan olan mutfaklar da, renkli dekorasyonlardan etkilenmesi gereken yerlerdir.

Mutfak dekorasyonuna canlılık katmak isteyenler için kırmızı renk tonlarını değerlendirmelerinizi tavsiye ediyoruz. Kırmızı ile güzel bir uyum yakalayan renk tonu da beyaz olarak karşımıza çıkıyor. Kırmızı beyaz kombinasyonu ile çok güzel bir mutfak dekorasyonu elde edebilirsiniz. Mutfaklarda iki renk tercih edilmesi daha ferah bir görünüm yansıtmaktadır. İki renkli mutfak dolaplarında odanın boyutu da önemlidir. Küçük bir mutfağınız varsa, kırmızı rengi alt dolaplara uygulamalısınız. Eğer geniş bir mutfağa sahipseniz, üst dolaplara rahatlıkla kırmızı renk uygulayabilirsiniz.

Dolaplarını renkli olarak tercih etmek istemeyenler için ise, farklı alternatif seçenekler yer almaktadır. En çok ön plana çıkan renk seçeneği olarak beyaz öneriliyor. Beyaz renk mutfak dolabı yaptırabilir ve renkli fikir olarak mutfak aksesuarlarınızı, perde ve masa örtüsü gibi tekstil eşyalarınızı kırmızı renk tercih edebilirsiniz.

Renkli mutfak dekorasyonunda halı seçimi de büyük önem taşımaktadır. Halınızı da kırmızı beyaz tonlarda tercih edebilirsiniz ama, beyaz renk mutfakta zor bir kullanım yaratacağı için kırmızı renk tercih etmeniz daha uygun olacaktır.

Renge göre dolap seçimi

Mutfak dolaplarında parlak ya da mat renk tercih edebilirsiniz. Parlak dolaplar ışığı daha fazla yansıtacağı için küçük mekanlarda tercih edilmesi tavsiye edilir. Ancak, parlak dolaplarda dikkat etmeniz gereken en önemli husus ise dolapların çizilmesine karşı korumanız olmalıdır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top