facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Kilim Dekorasyon Önerileri
Kilim Dekorasyon Önerileri

Kilim Dekorasyon Önerileri

Kilim modellerini özenle seçmek evinizin yaşanabilir gücünü biraz daha artıracaktır. Her zaman kış aylarında ayaklarımızın zemine değmemesi için kullanılan bir kumaş türü olarak düşünmemiz gerekir. Banyodan, yataktan çıktıktan sonra yada salonda zemini kaplamak için kullanabileceğiniz 100’lerce kilim çeşitleri var. Peki, hangisi tercih etmelisiniz?

Tarihi Kilimler Daha Gösterişli!
Özellikle İran kilim ve halı çeşitleri duvara yada zemine sermek içi son derece güzel olsa da fiyatları oldukça pahalı. Fakat bu izlenimi yakalamanız için illaki servet ödemenize gerek yok. Önemli olan tarihi halı kalıplarını üzerinde barındıran ürünlerin satış yerini keşfetmektir. Şömineniz varsa yere sevdiğiniz ile uzanmak için yumuşak yün kilimler tercih edilebilir. Dış kapıdan giriş yapan misafirleriniz için holü süsleyecek olan kilim renkleri iç içe geçmiş farklı renklerden oluşabilir. Elbette bunu tercih edecekseniz zemin olabildiğince sadece tasarımlara sahip olması gerekiyor. Tek renk koltuk yada oturma grubuna sahip olanlar için o rengin tam zıt olanını düşünmek işlerini oldukça kolaylaştıracaktır. Küçük misafirleriniz için birkaç pufu salonunuza yerleştirmeyi unutmayın. Her tarafa kilim yerleştirmek zorunda değilsiniz bu son derece yanlış olacaktır. Ayakkabılığın hemen yanına, terliklerin olduğu bölüme, özellikle zeminin soğuk olduğu bölgeleri şimdiden düşünmeye başlayın, işiniz kolaylaşacaktır.

Kilim Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Tarihi kilimleri araştırıyorsanız, hangi ülkeye ait olduğunu ve zaman dilimini sorgulayın. Bunu doğruluğunu internetten araştırın ve geometrik şekillerin eviniz ile ne kadar uyumlu olduğunu bilmelisiniz. Tarihi halılara yakışacak o dönemlere ait çeşitli objelerin etrafa yerleştirilmesidir. Duvar halıları, kamıştan sepetler, çeşitli bibloların düz renkli olması asla sorun değil. Yöresel ahengi yakalamaya çalışın. Fakat bunu yaparken gerçekten kullanışlı olmasına da özen gösterin. Ayrıca hemen yıpranmaması için duvara asmak daha yerinde olabilir. Kullanım amaçlı yün kilimler bize göre bazılarını tek renk seçmelisiniz. Zemin bembeyaz ve üzerinde açık renk yeşil tüylü kilim serdiğinizi düşünün. Çay sohbetleri için hazırladığınız mini sehpanızın kahverengi ve kilimin bembeyaz olmasını hayal edin. Ayrıca kilimin altına da gösterişli bir halı bile tamamlamak elinizdedir. Galerimizden birbirinden güzel kilim modellerini inceleyebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top