facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Keyifli ve Eğlenceli Yemekler İçin: Renkli Yemek Alanları
Keyifli ve Eğlenceli Yemekler İçin: Renkli Yemek Alanları

Keyifli ve Eğlenceli Yemekler İçin: Renkli Yemek Alanları

Renkli evler, sonbaharı dramatik ve hüzünlü havasını dağıtacak ve evlerinizde eğlenceli mekânlar yaratacak bir dekorasyon tarzıdır.  Renkli bir ev yaratmak istiyorsanız; ister rengârenk objeleri bir arada kullanın, ister sezonun moda olan canlı renklerinden birini seçin ve ana renginiz olarak kullanın. Karar tamamen sizin.

Bu yazımızda evlerinde renkli bir yemek alanı yaratmak isteyenlere tavsiye niteliğinde birkaç ipucu sunacağız.

Yemek Odası Modelleri

KEYİFLİ ANLAR İÇİN: RENKLİ YEMEK ALANLARI
Evinizde yemek alanı olarak kullandığınız mekânı renklerin gücünden yararlanarak tasarlamak, yemek alanınızı daha keyif verici bir alana dönüştürecektir. Kimi zaman neşeli arkadaş toplantılara ev sahipliği yapan, kimi zaman ise yemekten sonra saatler süren sohbetler için takılı kaldığımız yemek masası renginin canlı ve enerjili bir renk olması ile işe başlayabilirsiniz. İsterseniz sandalyeleri de rengârenk seçerek neşeli bir ortam yaratabilirsiniz.

FARKLI SEVENLERE: DESENLERİN GÜCÜ
Ev dekorasyon
tarzında farklılık sizin için önemli ise, bu sezon oldukça moda olan desenlerin gücüne yemek alanlarınızda yer vermeniz sizin için iyi bir tercih olacaktır. Pop art desen baskılı sandalyeleri canlı renk bir yemek masası ile birlikte kullandığınızı hayal edin. Pop-art modasının içinde var olan esprili ve renkli tarz yemek alanınızı oldukça farklı bir havaya sokacaktır, di mi?

Desenlerin etkisinden bahsederken, özellikle bu sezon oldukça popüler bir kullanımda olması ile tercih edilecekler arasında ilk sırada yer alan puantiye desenini atlamamak gerekir. Puantiye modası ev dekorasyonda da her alanda etkisini gösterirken, eğlenceli ve farklı bir yemek alanı oluşturmak isteyenler için de iyi bir tercih olacaktır. İsterseniz siyah-beyaz puantiye desenini fuşya ya da turkuaz gibi canlı renklerle birleştirip kullanın, isterseniz de puantiye desenini canlı renklerden yapılmış irili ufaklı yuvarlıklar şeklinde tasarlayın. Her iki kullanımda da puantiye deseninin farklı duran ve eğlenceli tarzını yemek alanınıza yansıtmış olacaksınız.

İpucu: Sezonun trend deseni olan puantiyeyi en iyi tamamlayan rengin pembe ve tonları olduğunu düşünürsek; siyah-beyaz puantiye deseni tercih ettiğiniz yemek masanızı şeker pembe sandalyeler ile tamamlayarak hem feminen hem de şık bir yemek alanı oluşturabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top