facebook
Anasayfa / Kendin Yap Fikirleri / Kendin-Yap: Siyah Çizgili Beyaz Perdeler İle Evinize Modern Bir Hava
Kendin-Yap: Siyah Çizgili Beyaz Perdeler İle Evinize Modern Bir Hava

Kendin-Yap: Siyah Çizgili Beyaz Perdeler İle Evinize Modern Bir Hava

Siyah-beyaz ev dekorasyonu sezonsuz olarak nitelendirilen ve tahtını başka bir renk ikilisine kolay kolay bırakmayan, kullanıldığı alanları hem şık hem de tarz gösterme büyüsüne sahip olan renk ikilisidir. Siyah-beyaz renk ikilisinin genel dekorasyon rengi olarak kullanılması, genel bir dekorasyon kuralı iken, son dönemde alternatif siyah-beyaz dekorasyon tarzları da trend olmaya başlamıştır. Bu tarzlardan birisi aksesuar ve dekorasyon objelerinde siyah-beyaz renk ikilisinin hâkimiyetidir.

Sezonun Modası: Siyah-Beyaz Desenler
Düz siyah ya da düz beyaz dekorasyon tercih etmek yerine, siyah-beyaz renkleri desende kullanmak oldukça trend bir görünüme ulaşmanızı sağlayacaktır. Özellikle modern dekorasyonda popüler bir biçimde kullanılan siyah-beyaz çizgiler ya da siyah-beyaz zigzaglar, iddialı dekorasyon sevenlerin de tercihi olacak başarılı uygulamalardır.

Siyah Beyaz Perdeler

Siyah-beyaz desenler sadece modern dekorasyon için uygun olan renkler değildir. Siyah-beyaz renklerini puantiye deseni ile birlikte kullanarak oldukça nostaljik atmosferli bir mekan oluşturabilirsiniz.

Bu yazımızda hem basit hem de siyah-beyaz renklerle yapılabilecek güzel bir kendin-yap projesinden bahsedeceğiz: siyah çizgili beyaz perdeler. Bu proje hem basit uygulaması hem de oldukça az malzemeler ile iddialı ve tarz bir dekorasyon dokunuşu yaratması açısından denenebilir bir projedir.

Kendin-Yap: Siyah Çizgili Beyaz Perdeler

Bu projeyi yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler;

*Beyaz perde

*Siyah kumaş boyası

*Fırça

*Cetvel

*Renkli çift tarafı bant

Yapılışı;

*Projeye başlamadan önce beyaz perdelerinizin ucundan cetvel ile 4 cm ölçü alın ve perdenin başından sonuna kadar bant ile 4 cmlik bir alan yaratın.

Kendin-Yap Perde Yapımı

 

*Bantın önünde kalan dört santimetrelik alan sizin siyah ile boyayacağınız alan olacaktır.

*Siyah kumaş boyanız ve fırçanız ile 4 cmlik alanı boyayın.Siyah Çizgili Perde Yapımı

*Boyama işlemi bittikten ve boya kuruduktan sonra, ölçü almak ve düz bir çizgi oluşturmak amacı ile yapıştırdığınız bantı çıkarabilirsiniz.

Siyah Çizgili Perde Yapımı

Ucu siyah çizgili beyaz perdeler hazır!

Siyah Çizgili Perde Yapımı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top