facebook
Anasayfa / Kendin Yap Fikirleri / Kendin-Yap Projesi: Sahil Kasabası Tarzında Evinize Uygun Bir Kapı Önü Paspası
Kendin-Yap Projesi: Sahil Kasabası Tarzında Evinize Uygun Bir Kapı Önü Paspası

Kendin-Yap Projesi: Sahil Kasabası Tarzında Evinize Uygun Bir Kapı Önü Paspası

Kış mevsiminin bitmesi ile birlikte kıyafetlerimize ve evlerimize hâkim olan koyu renk hükümdarlığından yavaş yavaş uzaklaşma vakti geldi. Koyu renklerin depresif ve bunaltıcı etkisinden kurtulup; bahar mevsiminin coşkusunu açık ve ferah bir evde karşılamak isteyenlerin ev dekorasyonunda en çok tercih ettiği dekorasyon tarzı sahil kasabasından bir ev görüntüsünü yaratan coastal tarzı dekorasyondur.

Deniz Taşları Paspas Yapımı

‘Coastal tarz dekorasyon’ denildiğinde; genelde açık renklerden oluşan ve ortamı aydınlatan bir etkiye sahip, sahil kesimindeki evlerin dekorasyon tarzı aklımıza gelmektedir. Bu tarz bir dekorasyonu evlerinde oluşturmak isteyenler ve yaz mevsimini açık ve ferah renkler ile dekore edilmiş bir evde karşılamak isteyenlerin seçimi olan coastal tarzda bir ev dekorasyonu için renklerin gücünden faydalanabiliriz.

Taşlardan Paspas Yapımı

Coastal tarzı bir ev dekorasyonunda en çok kullanılan renkler beyaz ve mavinin her tonudur. Fakat bu tarzı sadece renkler ile yapmak yerine hem renkler ile hem de renkleri destekleyeceğimiz dekorasyon objeleri ile yapmak daha güçlü bir dekorasyon etkisi yaratacaktır.

Sahil Kasabasından Bir Ev Yaratmak İçin Basit Bir Kendin-Yap Projesi: Kumsal Taşlarından Kapı Önü Paspası

Kendin Yap Paspası Taşlardan Kapı Paspası

Coastal tarzını evlerinizde yansıtmak için hem oldukça basit uygulanan hem de evinize şık bir dokunuş yapacak olan güzel bir kendin-yap projesi olan ‘evimize hoş geldiniz’ paspasını, sahil kasabasına uygun olması için kumsal taşlarından yapacağız.

Bu proje için ihtiyacınız olan şeyler ise çok basit;

*Siyah bir kapı önü paspası ya da arabanızın içinde fazla olan bir ayak paspası

*Güçlü bir yapıştırıcı

*Kumsaldan topladığınız taşlar (Bu taşlar büyük yapı marketlerinden satın da alınabilir)

Yapılışı;

*Paspasınızın üzerine az bir yapıştırıcı sürün ve taşları yapıştırıcı sürdüğünüz alana kadar yapıştırın. Burada paspasın her alanını yapıştırıcı ile kaplamamak oldukça önemli bir detaydır. Yapıştırıcı kurursa, yapışma özelliğini kaybedebilir.

*Paspasın her alanını taşlar ile kapladıktan sonra, paspasınız hazır. Kapınızın önüne koyabilir ve gelen misafirlerinizi kendi tasarımınız olan paspasınız ile karşılayabilirsiniz.

Taşlardan Paspas Taşlarla Kapı Önü Paspası

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top