facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Kendin Yap Projesi: Hatırlatıcı Magnetler
Kendin Yap Projesi: Hatırlatıcı Magnetler

Kendin Yap Projesi: Hatırlatıcı Magnetler

Tipografi; yazıların, harflerin ve cümlelerin hayatımızın içine girdiği bir akımdır. Moda dünyasından, ev dekorasyonuna kadar birçok alanda tipografik akımın etkilerini görebilmekteyiz. Tipografi akımı, özellikle de değişik ev dekorasyonu stillerinden hoşlananlar için ideal bir seçim olacaktır. Harflerin gücünden faydalanarak değişik bir dekorasyon akımı oluşturacağınız tipografik dekorasyonda; isterseniz vermek istediğiniz bir mesajı iletebilir, isterseniz de ruh halinize iyi gelecek olumlu mesajlar yazabilirsiniz.

Bu yazımızda tipografik ev dekorasyonuna uygun ve hem basit hem de oldukça şık bir duran bir kendin-yap projesini yakından inceleyeceğiz: ahşaptan hatırlatıcı magnetler.

KENDİN-YAP: AHŞAP HATIRLATICI MAGNETLER
Modern hayatın koşturmacasından dolayı, çoğu zaman günlük yapacağımız işleri unuturuz. Bazen küçük ve basit işleri unutabildiğimiz gibi, bazen önemli ve yapılması gereken işlerimizi de unuttuğumuz olabilir. Unutkanlığı önlemek amacıyla birtakım taktikler geliştirerek türlü anımsatıcılar ekleriz hayatımıza. Bu bazen telefon hatırlatıcısı kullanmak olabilir, kimi zaman ise ajanda tutmak. Fakat evinizin içinde yapılacaklar listesini gözünüzün önünde tutmak ve istediğiniz an bakmak isterseniz? İşte ev dekorasyonunda farklılık ve yaratıcılık sevenlere, güzel bir anımsatıcı projesi:

Bu proje için ihtiyacınız olan şeyler çok basit ve uygulaması da oldukça pratik. İhtiyacınız olan malzemeler ise şunlar;

*Ahşap bir sunta ya da kırtasiyelerde satılan mantar tıpa dokusundaki sert mukavva,

*Harf baskısı yapabileceğiniz ahşap harf damgası,

*Beyaz renkte akrilik boya,

* Herhangi bir yapıştırıcı,

*Magnet,

*Küçük bir kap ve makas.

Ahşaptan hatırlatıcı magnetler yapmak için ilk yapmanız gereken, mukavvanın üzerine kurşun kalemle istediğiniz deseni çizmek. Bu projede beşgen kesim iyi yakışan bir kesim olacaktır. İkinci adım olarak; oluşturduğunuz beşgeni küçük bir kap içerisine döktüğünüz beyaz akrilik boyaya, yarısına kadar batırmalısınız. Ahşap beşgenin yarısı beyaz yarısı ahşap dokuda kalacaktır. Üçüncü adım olarak magnetin üzerine ne yazacağınıza karar verin. Bu yazılardan örnekler; ‘Unutma’, ‘Hatırla’, ‘Yapılacaklar’ , ‘Önemliler’, ‘Alışveriş listesi’, ‘Ödemeler’ olabilir. Ya da dekorasyon amaçlı olarak ‘Sev’, ‘Dinle’, ‘Rahatla’, ‘Keyif Yap’; ‘Sakinleş’ gibi rahatlatıcı mesajlar da olabilir. Yazmak istediğiniz kelimeye ait harfleri, siyah ıstampa mürekkebine batırıp ahşap beşgenlerin üzerine istediğiniz şekilde konumlandırın baskılayın. Kuruduktan sonra son adım olarak arkasına magnet demirlerini yapıştırın. Ahşaptan hatırlatıcı magnetleriniz hazır.

Bu magnetleri dolabınızın üzerine yapıştırarak yapılacaklar listesini bu magnetlerin altına yapıştırabilirsiniz. Renkli kâğıtlar kullanarak yazacağınız listeler, hazırladığınız hatırlatıcı magnetler ile eğlenceli bir görüntü yaratacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top