facebook
Anasayfa / Kendin Yap Fikirleri / kendin-Yap: Fotoğraflı Magnet Yapımı
kendin-Yap: Fotoğraflı Magnet Yapımı

kendin-Yap: Fotoğraflı Magnet Yapımı

Ev dekorasyonunuzda anılara, fotoğraflara ve hatıralara önem vermeyi sevenlerden misiniz? Eşinizle ya da sevgilinizle çekildiğiniz en eğlenceli ve en güzel pozlar, arkadaş partilerinden çıkan birbirinden eğlenceli selfieler, ‘hayatımın en önemli kareleri dediğiniz fotoğrafları her zaman göz önünde bulundurmaya ne dersiniz? İşte anılara ve fotoğraflara önem verenler için hem çok basit hem de oldukça severek kullanacağınız güzel bir uygulama: fotoğraf magneti yapmak.

Fotoğraflı Magnet Yapmak Fotoğraf Magneti

Magnetler, özellikle buzdolabı üzerini süsleyen, son zamanların en önemli dekorasyon parçalarından birisidir. Çoğu kişinin magnet biriktirme hastalığı ise aşikârdır. Kimi gittiği ve gezdiği yerlerden aldığı magnetleri sergiler dolabının üzerinde, kimi ise katıldığı davetleri… Hepsinin temelinde olan ise magnetleri anılarınızı canlı tutmaya yardımcı olmasıdır.

Peki, magnetleri fotoğraflı olarak tasarlayıp, en sevdiğiniz kareleri hep gözünüzün önünde tutmaya ne dersiniz? İşte size fotoğraflı magnet yapımı…

Kendin-Yap: Fotoğraflı Magnet Yapımı

Malzemeler

*Köpük ahşap tahta (sunta)

* Mod podge ( Resmi ahşabın üzerine birebir çıkarır)

*Magnet demiri

*Kuvvetli bir yapıştırıcı (Silikon da olabilir)

*Maket bıçağı

*Fırça

Nasıl yapılır?

Magnet Yapımı

1.ADIM: Öncelikle baskısını yapmak istediğiniz fotoğrafların kağıt üzerine çıktısını alınız.

2.ADIM: Ahşap köpük tahtanın üzerine mod podge dediğimiz resmin aynısını tahtaya aktarmaya yarayan özel tutkalı sürün. Ardından tam boyutta kesin. Resmin üzerine tekrar mod podge sürün ve fırça ile yaydırın. Fotoğrafın ahşap tahta üzerine birebir çıktığını göreceksiniz.

3.ADIM: magnet demirlerini hazırlamış olduğunuz köpük tahtanın arkasına alta ve üste olacak şekilde en az iki adet yapıştırın.

Fotoğraflarınızın basılı olduğu magnetler hazır! Dolaplarınızın üzerindeki yerlerini alabilirler.

Fotoğraflı Buzdolabı MagnetiFotoğraflı Buzdolabı Magneti Yapmak Magnet Yapımı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top