facebook
Anasayfa / Kendin Yap Fikirleri / Kendin Yap Fikirleri: Limon ve Tarçın İle Mum Yapımı
Kendin Yap Fikirleri: Limon ve Tarçın İle Mum Yapımı

Kendin Yap Fikirleri: Limon ve Tarçın İle Mum Yapımı

Limon ve tarçının adını yan yana gördüğünüzde sizin de aklınıza ilk gelen şey kokuları olmuyor mu? Çok normal! Çünkü ikisinin de en güzel ve ortak tek yönü bu. Limonun kokusundan aldığımız o ferah ve canlı hissin, tarçının ağır ve cezbedici kokusuyla buluştuğu güzel bir muma sahip olmak ister misiniz?

O zaman bu pratik ve kesinlikle harika olarak nitelendirebileceğimiz el emeği mumlarımızı hep birlikte yapmaya başlayalım.

Öncelikle Limon ve Tarçınla mum yapımı için gerekli olan malzemelerimiz:

Limon ve Tarçınla Mum Yapımı

1 adet dilediğiniz herhangi bir kavanoz, 2 adet limon (Limonlardan yalnızca birini herhangi bir turunçgil ile değiştirebilirsiniz.), 3-4 adet çubuk tarçın, Yuvarlak bir mum (Yumurta şeklinde olması idealdir.), yarım kâse lavanta (çekirdek halinde), 2 küçük dal kekik, Birkaç küçük dal biberiye, Citronella yağı (Güney Asya’da esans yapımı için kullanılan bir ot türünün yağıdır. Sizler bunun yerine aktarlardan alacağınız farklı esanslı yağlar da tercih edebilirsiniz.), sıcak su.

Malzemelerimiz bu kadar. Dilerseniz kolay aşamalar ile yapılışına geçelim:

Öncelikle iki limonumuzu halkalar halinde doğrayarak tekerlekler elde edelim. Bu limon halkalarımızın tamamını kavanozumuzun zeminine yerleştirelim. Daha sonra sırasıyla kekik, lavanta ve biberiye otumuzu kavanozumuza ekleyelim. Daha sonra bu malzemelerimizin üzerine esanslı yağımızdan iki damla damlatalım ve 2-3 adet çubuk tarçını da kırmadan ilave edelim. Son olarak kavanozumuzun yüksekliğinden iki parmak daha az olacak şekilde sıcak suyumuzu ekleyelim ve kavanozumuzun kapağını kapatarak üç dört kere kavanozumuzu hızlıca çalkalayalım.

Ve çok az kaldı.. Şimdi kapağı açalım ve mumumuzu en üste yerleştirelim. Limon ve Tarçınla yapılan Mumlar hazır. Artık mumumuzu yakabiliriz. Bu muhteşem ortamla sizleri başbaşa bırakıyorum, tadını çıkarın! 🙂

Limon ve Tarçınla Mum Yapmak

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top