facebook
Anasayfa / Kendin Yap Fikirleri / Kendin-Yap Fikirleri: Eski Oto Lastiklerini Değerlendirelim
Kendin-Yap Fikirleri: Eski Oto Lastiklerini Değerlendirelim

Kendin-Yap Fikirleri: Eski Oto Lastiklerini Değerlendirelim

Dekorasyon son dönemde, değişik malzemeler kullanarak birbirinden yaratıcı ve farklı projeler ortaya çıkarmak en moda trendlerden birisi olmuştur.. Özellikle sosyal medyada farklı ve yaratıcı fikirler ile yapılan birbirinden değişik kendin-yap fikirlerini gördüğünüzde, siz de içinizdeki sanatçı ruhu dışarı çıkaracak ve ‘acaba hangi projeyi yapsam’ diyeceksiniz. İşte sizi yerinizden kaldıracak; hem çok farklı hem de oldukça stil ve tarz duran bir kendin-yap projesi: oto lastiklerden yapılan tasarımlar.

Arabalarınızda kullandığınız ve eskiyen lastikleriniz var ve onları güzel bir projede değerlendirmek mi istiyorsunuz? Bu yazımızda eskiyen oto lastiklerinizi değerlendirmek isteyenler için yapılacak güzel dekorasyon fikirleri mevcut. İşte oto lastiklerden yapılan farklı dekorasyon uygulamaları…

 Eski Lastiklerden Sehpa

Kendin-Yap: Oto Lastiklerinden Masa Yapmak
İlk duyduğunuzda kulağa biraz farklı gelebilir fakat oto lastiklerinden masa yapmak projesi, hem çok farklı duran hem de yapımı oldukça basit kendin-yap projelerinden birisidir. Eskiyen iki adet oto lastiğinizi alıp birbirinin üzerine koyup vidalayın. Lastiklerinizi istediğiniz tarza göre renklendirebileceğiniz unutmayın. Vidalanmış üst üste lastiklerin üzerine cam kestirebilir ya da tahta yerleştirebilirsiniz. İşte bahçenizin ya da balkonunuzun yıldızı olmaya aday yeni masanız hazır.

Oto Lastiklerden Masa

Kendin-Yap: Evinize Puflar Yapın
Oto lastiklerini değerlendirebileceğiniz oldukça farklı duran bir tasarım daha: oto lastiklerinden puf minderler yapmak. Oto lastiğini yine istediğiniz renge boyayarak işe başlayabilirsiniz. Lastiğin delik kısmına bir tahta monte edip; tahtanın üzerine istediğiniz renkte puf minderler koyun ve sabitleyin. Evinizin dekorasyonuna farklı bir hava katacak oto lastikten minderleriniz hazır!

Eski Oto Lastiklerinden Puf YapımıEski Oto Lastiklerden Puf

Kendin-Yap: Saksı Olarak Değerlendirin
Oto lastiklerini farklı bir alanda değerlendirmek isteyenlere alternatif bir öneri olarak oto lastiklerini saksı olarak kullanmak fikrini sunabiliriz. Bu uygulama için evinizin büyük bir alanı olması gerekir. Bu alanda yere koyacağınız lastiğin alt kısmını kapatıp; üzerine deliğin içini toprakla doldurup; istediğiniz bitkiyi ve çiçeği ekebilirsiniz. Lastiği istediğiniz renge boyayarak renkli saksılar elde edebileceğinizi de unutmayın!

Eski Oto Lastiklerden Saksı Oto Lastiklerden Saksı Yapımı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top