facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Kendin Yap: Ahşap Harflerden Tipografik Dekorasyon
Kendin Yap: Ahşap Harflerden Tipografik Dekorasyon

Kendin Yap: Ahşap Harflerden Tipografik Dekorasyon

Ev dekorasyonunda son dönemlerde oldukça popüler olan ve her mekâna kolayca uygulanan bir akım olan tipografya sayesinde harflerin, kelimelerin ve rakamların evlerimizi ele geçirdiğini söylemek mümkündür.  Evlerinde harflerin ve sözcüklerin gücünden yararlanmak isteyenler için hem oldukça farklı hem de şık mekânlar yaratmaya imkân sağlayan tipografik dekorasyon sayesinde, harflerin gücünden yararlanarak az parayla ev dekorasyonunda küçük dokunuşlar da yapabilirsiniz.

İsterseniz duvarlarınızda harfli tablolara ya da cümleler içeren duvar kâğıtlarına yer verebilirsiniz. İsterseniz de harflerden oluşan kırlentlerinizle oturma alanlarınızı tipografik etkide dekore edebilirsiniz. Biraz yaratıcılık ile duvarınızda kendi imzanızı taşıyan cümlelere de yer verebilirsiniz.

Peki, kendi dokunuşumuzla yapacağımız tipografik dekorasyon parçaları nelerdir? İşte size hem oldukça basit, hem de gayet şık ve tarz duran güzel bir tipografik kendin-yap projesi…

KENDİN-YAP PROJESİ: AHŞAP HARFLERİ BOYAYIN, ÜZERİNE DESENLER YAPIN
İşte size hem ahşap dokusunu hissedebileceğiniz, hem de ahşabı modern çizgiler ile buluşturup evinizde modern-rustik bir hava yaratabileceğiniz güzel bir tipografik kendin-yap projesi: ahşap harflerin üzerine desenler çizmek.

Yapmanız gereken şey oldukça basit. İstediğiniz ahşap harfleri bulun. Bu harfler eşinizin ve sizin baş harfleri olabileceği gibi, ailenizin baş harfleri de olabilir. Ahşap harfleri istediğiniz renk bir akrilik boya ile boyayarak renklendirme işlemini yapabilirsiniz. Beyaz renk her dekorasyon tarzına uygun olması ve üzerindeki desenleri net bir biçimde göstermesi açısından iyi bir tercih olacaktır. Sonraki adım olarak beyaza ya da istediğiniz renge boyadığınız ahşap harflerinizin üzerine ince asetat kalemi ile desen oluşturmaya başlayabilirsiniz. Cetvel yardımı ile istediğiniz deseni ahşap harflerin üzerine yapın ve desenlerin birleşimi gücünden yararlanın. Eğik çizgiler, piramitler, noktalar, kareler vb. tüm desenleri ahşap harfinizin üzerine çizebilirsiniz. Sonuç olarak tasarımı tamamen size ait; tipografik dekorasyon modasına uygun olan güzel bir duvar objeniz olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top