facebook
Anasayfa / Bahçe Dekorasyonu / Kendi Bahçe Takımınızı Kendiniz Yapın!
Kendi Bahçe Takımınızı Kendiniz Yapın!

Kendi Bahçe Takımınızı Kendiniz Yapın!

Evinizi tasarlamayı seviyorsanız ve bir bahçe takımına ihtiyacınız varsa size bir önerim var.

Eskiden köylerde sedir ya da divan dediğimiz şimdi ki koltuklara eş sayılan oturma yerleri vardı. Onları model alarak çok güzel bir bahçe takımı oluşturalım.

İlk olarak dayanıklı tahtalardan divan tarzı sadece alt oturma yeri olan sırt kısmı olmayan bir iskelet tasarlayalım. Kalın, başı küpü şekline olan, uzun tahta şeritleri yatay ve aralıklı olarak 3 tane yerleştirin. Bu genişlik bahçe takımınız için yeterli olacaktır. Daha sonra bu kalın tahtaların altına ve üstüne sık aralıklarla ince fakat insan ağırlığını kaldırabilecek sağlamlıkta tahtalar monte edin. Oluşturduğunuz bu ilk sıranın üzerine bir sıra daha kalın şeritlerden koyarak devam edebilirsiniz. Bahçe takımınız istediğiniz yüksekliğe gelene kadar bunu yapın. İşlemi tamamladıktan sonra işin en büyük kısmını bitirmiş olacaksınız.

Şimdi sıra dekore etmekte !

Evde eski minderlerden kalmış süngerleriniz varsa kullanabilirsiniz. Yoksa bu tarz birşey temin ediniz. Eğer içi elyaf dolu minderler kullanmak isterseniz bu da mümkün olacaktır. Seçtiğiniz elyaf ya da  süngeri bir kılıfın içine yerleştirin. Bu kılıfı isterseniz hazır alın isterseniz eski kumaşlarınızı değerlendirin. Bu şekilde hem oturma yerine hemde sırtınızı yaslayacağınız arka kısma koyulmak üzere çeşitli renk ve desenlerde minderler hazırlayın. Kaymaması için küçük bağlantı ipleriyle tahtalara sabitleyebilirsiniz.

Bu işlemleri yaptığınızda genel olarak takımınız hazır fakat birkaç küçük uyarı ve tavsiyede bulunmak istiyorum.

Eğer köşe takımı yapmak istiyorsanız tek parça bir köşe takımı oluşturmaya çalışmak yerine iki parçalı
yapmanızı öneririm. Hem daha sağlam olacaktır hemde istediğiniz zaman ayırabilmeniz açısından avantaj sağlayacaktır.

Diğer bir tavsiyem ise eğer kullanmadığınız bu tarz bir iskelet varsa (arkalı olabilir) onu değerlendirin.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top