facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Karavan Yaşamıyla Gelen Konfor
Karavan Yaşamıyla Gelen Konfor

Karavan Yaşamıyla Gelen Konfor

Herkesin bir karavan hayali var. Ancak bunu gerçekleştirebilen çok az. Özellikle kalabalık şehirlerin koşturmasından usananlar için güneye yerleşmek fikri hep dile getiriliyor. Ancak hayat şartları buna o kadar kolay müsaade etmiyor.

Ev hayatının rahatından sonra karavanda yaşam fikri göz korkutabilir. Ancak küçük alanlarda da konforlu ve mutlu yaşamak sanıldığı kadar zor değil. İkinci el karavan alıp içini istediğiniz gibi dizayn ettirebilirsiniz.

Karavan Dekorasyonu Karavan İç Dekorasyonu

Fazlasına İhtiyacınız Yok
Öncelikle fazla eşya ile mutlu olunmadığının bilinmesi gerekiyor. Temel ihtiyacımız olan mutfak, tuvalet ve duş, yatak ve oturma alanı. Mobil çekme karavan ile sahip olabileceğiniz küçük bir kulübeniz veya hem yol gidip hem yaşanabilecek motokaravanlar ile özgür yaşam alanlarına sahip olabilmek mümkün.

Mutfak Alanı
Mutfak alanlarında ocaktan fırına, buzdolabından raflara her şeyi küçücük bir alana sığdırabilmeniz mümkün.  Mutfak ve oturma alanı aynı bölgede kullanılabilir. Katlanabilir masa sandalyeler, yemek alanı için oldukça idealdir. Sabitlenebilir malzeme tercih edilmesi gerekir.

Karavan Mutfak Karavan Mutfakları

Katlanabilir Veya Dolaplı Sedirler
Kenarlara sabitlenmiş,  sedir tarzı oturma alanları oldukça az yer kaplar. Ayrıca alt kısımları çekmece veya sandık olarak kullanılarak eşya depolanabilir. İstenildiği takdirde yatağa dönüştürülen tasarımlar da yaptırabilir.

Alanı geniş göstermek için karavan imalatında açık renkler kullanılabilir. Küçük ve kullanışlı pencerelerle hem manzarayı izlenebilir hem de alana ferahlık katılabilir.

Karavan İç Dizaynı Karavan İç Dizayn

Genel İç Dizaynlar
Motokaravanlarda şoför kısmının arkası oturma ve yemek alanı olarak tasarlanırken arka kısım yatak odası için ayrılır. Çekme karavanlarda ise asma kat kullanma imkanı vardır. Genelde yatak odası bu katta yer alırken merdivenlere gizli çekmeceler eklenerek, kıyafet yerleştirmek için alan oluşturulabilir.

Motokaravanlar ortalama 4-5 metre uzunluğa 2-2,5 metre genişliğe sahip oldukça kullanışlı yaşam alanları sunarlar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top