facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Kararan Muslukların Parlamasını Sağlayan Yöntemler
Kararan Muslukların Parlamasını Sağlayan Yöntemler

Kararan Muslukların Parlamasını Sağlayan Yöntemler

Banyoların ve mutfakların en büyük sorunlarından bir tanesi kararan musluklardır. Kararan musluklara kimyasal deterjanlar genel olarak çözüm sağlamaz. Son zamanlarda keşfedilen doğal yöntemlerle muslukların temizlenmesini ve eskisi gibi parlak olmasını sağlayabilirsiniz. Elbette ardından da tekrar kararmalarını önlemeniz gerekecek. Aksi halde yine temizlemek için büyük uğraşlar vermeniz gerekir.

Muslukları Parlatmak için Uygulamalar
Sirke Yöntemi: Kararan armatürler için son zamanlarda en sık kullanılan uygulamadır. Musluğun tamamını kapatacak miktarda pamuğa sirke döktükten sonra pamuğu, musluğun üzerine kapatın. Yaklaşık 15-20 dakika kadar bekledikten sonra diş fırçası ile sürterek durulayın.

Sirkeli Temizleyiciler: İçeriğinde sirke bulunduran çok amaçlı temizlik ürünlerini, muslukları parlatmak ve temizlemekmuslukları parlatmak ve temizlemek için kullanabilirsiniz. Ancak sirke kokusundan rahatsız olanların uygulaması zor olan bir yöntemdir.

Naylon Çorap Yöntemi: Öncelikle sırf bu iş için kullanmak üzere naylon çorap edinmelisiniz. Çorapla musluğu ovalayarak sildikten sonra durulayın. Kararmanın ortadan kaybolduğunu göreceksiniz. Naylon çorabın, kadınların tercih ettiği ince ten çoraplardan olması gerekir.

Paslanmaz Çelik Yüzey Parlatıcılar: Çelik malzemelerin temizliği için özel olarak üretilen bu temizlik ürünleri, muslukların temizlenmesinde faydalı olabilir. Çünkü bu tür yüzeylerde klasik temizleyiciler kullanmak faydadan çok zarar sağlar.

Diş Macunu Yöntemi: Muslukları öncelikle diş macunu ile iyice ovun. Ardından birkaç dakika bekleyin ve naylon özelliğinde bir bezle ile durulayın. Muslukların pırıl pırıl olması için etkili bir yöntemdir.

Muslukların Kararmasını Önleyin

  • Krom musluklar zaman içerisinde yanlış temizleme ve kullanımlar neticesinde kararmaya başlar. Bunu önlemek için öncelikle her alanda kullandığınız temizleyicileri musluklarınızdan uzak tutmanız gerekiyor.
  • Kireç sökücü deterjanlar, musluklara uygulandığında ve uzun süre beklendiğinde parlatmaktan ziyade kararmaya neden olurlar. Bu tür uygulamalardan kaçınmalısınız.
  • Parlaklık sağlamak için çaba sarf etmek yerine krom mat musluklardan kullanabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top