facebook
Anasayfa / Bahçe Dekorasyonu / Kapalı ve Açık Balkon Tasarımlarında Nelere Dikkat Etmeliyiz
Kapalı ve Açık Balkon Tasarımlarında Nelere Dikkat Etmeliyiz

Kapalı ve Açık Balkon Tasarımlarında Nelere Dikkat Etmeliyiz

Evlerin belki de olmazsa olmazları arasına ilk sıradan balkonlar girmektedir. Özellikle Pazar kahvaltılarının ve kahve zamanlarının vazgeçilmezi olan balkonlar farklı şekillerde olmaktadır. Genel anlamda 2 çeşit balkon modeli bulunmaktadır. Bunlardan ilki kapalı balkon modeli denilen ve PVC ile kaplanıp eve dahil edilen ve ayrı bir odaymış gibi kullanılan modeldir. Diğer bir model ise açık balkon modeli dediğimiz dışarı tarafa açılan ve herhangi bir işlem yapılmayan modeldir. Bu iki modele de sık olarak karşılaşmaktayız. Hatta çoğu zaman evlerimizin ön güneş gören tarafları açık olurken arka taraflarda ki güneş görmeyen kısımlar ise kapalı olarak kullanılmaktadır. Her iki balkonunda kendisine özgü özel avantajları vardır. Ancak sizlerde birkaç dokunuş ile her iki balkon dekorasyonunu daha çekici hale getirebilirsiniz.

Kapalı Balkon Modelleri
Genellikle hanımların daha fazla eşya saklamak için ve evlerini büyültmek için evlerinin içine dahil ettikleri bu modelde PVC kullanılır ve evlere dahil edilir. Kapalı olan ve dış taraftan görünmeyen bu modeller oldukça kullanışlıdır. Hatta balkonlarınızın biraz büyük ise bu işlem ile kendinize ekstra olarak bir oda bile oluşturabilirsiniz. Eğer bu tarz bir odanız varsa mutlaka tasarımında dikkat etmeniz gereken birkaç konu vardır. Bu konuların ilk başında dolaplar gelir. Dolap seçerken kesinlikle balkonların alanını öldürmeyin. Büyük dolap yerine daha küçük ve sade şifonyerler kullanmaya özen gösterir. Ayrıca bu balkonlarda PVC ile oluşturulan camlara özel olarak sadece stor perde kullanmaya dikkat edin.

Açık Balkon Modelleri
Evimize yerleştiğimiz ilk haliyle duran ve herhangi bir işlem yapmadığımız ve doğayla baş başa kaldığımız balkonlardır. Özellikle ön tarafta güneş alan yerlerde ki balkonlar bu şekilde kullanılmaktadır. Bu balkonlarınıza koyacağınız akıllı bir masa ve sandalye takımları ile balkonlarınızın keyfini uzun süre sürebilirsiniz. Koyacağınız yuvarlak ve ya kare bir masa ve berjer koltuklar ile artık Pazar kahvaltılarınızın tadını çıkarabilir ve kahvaltıdan sonra kahve içebilirsiniz. Balkon model fiyatları balkonun büyüklüğüne göre değişmektedir. Eğer balkonlarınız masadan ve koltuklardan sonra bile büyük kalıyorsa o zaman doğal çiçekler ile oraları süsleme yapabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top