facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Kahverengi İle Uyumlu Dekorasyon
Kahverengi İle Uyumlu Dekorasyon

Kahverengi İle Uyumlu Dekorasyon

Kahverengi birçok kişi ev dekorasyonunda kurtarıcı bir renktir. Özellikle sakin ve dinlendirici bir dekorasyon yapmayı planlayanlar için en ideal renk seçimi kahverengi olacaktır. Ancak kahverengiyi doğru renklerle kombin etmek şık bir dekorasyon için son derece önemlidir. Kahverengi neredeyse tüm renklerle şık bir uyum içinde dekore edilebilir. Ancak sıcak ve modern bir dekorasyon için kahverengiyi kullanacaksanız dikkat etmeniz gereken birkaç ufak nokta bulunmaktadır. Bu nedenle sizlere kahverengi ile uyumlu dekorasyon fikirleri sunacağız;

Kahverengi İle Uyumlu Renkler

Kahverengi ile dekorasyon oluştururken dikkat etmeniz gereken ilk nokta koyu bir renk olan kahverengiyi açık renklerle şık bir uyum içerisinde dekore etmektir. Koyu renkler dekorasyonda mekanın daha karanlık görünmesine neden olur. Bu nedenle kahverengiyi beyazla birleştirerek daha aydınlık bir ortam yaratabilirsiniz. Eğer doğaya uygun bir dekorasyon oluşturmak istiyorsanız kahverengiyi zeytin yeşili tonlarıyla da buluşturabilirsiniz. Bu dekorasyon fikrinde kullanacağınız aksesuarlar ise altın sarısı ya da hardal rengi olmalıdır. Çerçeve ve aydınlatma seçiminde de yine altın tonlarını tercih etmenizi öneririz.

Kahverengi ile dekorasyon düşünüyorsanız turkuazla birlikte kontrast oluşturabilirsiniz. Eğer mobilyalarınız kahverengi ise duvarları beyaza boyayıp yastıklarda, halı ve perdelerde turkuaz kullanabilirsiniz. Bu dekorasyon önerisi sayesinde turkuazın göz yorucu etkisini kırmayı başarabilirsiniz. Elbette ki turkuaz ve kahverengi ikilisine gri tonlarını da dahil edebilirsiniz. Eğer koltuklarınız kahverengi ve duvarları maviye boyamak istiyorsanız kesinlikle pastel mavi tonlarını tercih etmelisiniz. Aksi halde mavinin keskin görüntüsü dekorasyonunuzu bozabilir.

Kahverengi Krem Koltuk Takımı

Kahverengi ile uyumlu dekorasyon fikirleri arasında bej rengini de öneririz. Özellikle koltuklarınız koyu kahverengi ise zemini açık renk tutmanız ortamı daha şık gösterecektir. Halıda, duvarlarda, koltuk ve perdelerinizde bej rengini tercih edebilirsiniz. Bu tarz şık bir dekorasyon için aksesuar seçiminde ise yeşil, turkuaz ve mercan tonlarını kullanabilirsiniz. Kahverengi her ne kadar sıcak bir renk olsa da çok koyu tonları mekanı boğucu gösterebilir. Bu nedenle kahverengiyi açık tonlarla birleştirmek her daim iç açıcı bir dekorasyona imza atmanızı sağlar. Kahverengiyi birleştirebileceğiniz diğer renkler ise turuncu ve şarap rengidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top