facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Kahverengi Dekorasyon Önerileri
Kahverengi Dekorasyon Önerileri

Kahverengi Dekorasyon Önerileri

Ev dekorasyonunda en çok tercih edilen renklerden birisi olan kahverengi, özellikle doğal ev dekorasyonu yaratmak isteyenler için ideal renklerden birisidir. Kahverengi, birçok farklı tonu ile istediğiniz tarzı evinize yansıtmanıza da yardımcı olacaktır.

Peki, kahverengi ile dekore ettiğiniz bir ev dekorasyonunda yardımcı renkler olarak hangi renkleri kullanmalısınız? İşte kahverengi ile uyumlu olan ve en çok kullanılan renkler…

Kahverengi Mobilya Modelleri

Modern, Doğal, Sakin Bir Dekorasyon
Kahverengi ev dekorasyonu hem sıcak hem de samimi bir ortam yaratmaya imkân sağlayan, doğanın size sunduğu en güzel renklerin başında gelir. Birçok renk tonu ile de uyum sağlayan kahverengi, kullanıldığı mekânlara gösterişten uzak sade ve net bir şıklık kazandıracaktır.

Kahverengi bir dekorasyonda dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan birisi denge kuralıdır. Moda dünyasında olduğu gibi ev dekorasyonunda da denge kuralı, şık bir dekorasyon tarzı için en önemli kuraldır. Bu kapsamda kahverenginin koyuluğunu kıracak ve dengeleyecek olan açık bir renk, şık ve aydınlık bir dekorasyon için temel formüldür. Özellikle beyaz ve krem, kahverengi ile birlikte kullanılan en kullanışlı renklerden birisidir.

Kahve Kanepe Modelleri Kahverengi Dekorasyon

Doğadan Gelen İki Rengin Uyumu: Kahverengi-Zeytin Yeşili
Yeşil ve kahverengiyi bir arada kullanmak, doğal bir dekorasyonun en güzel yansımasıdır. Kahverenginin koyu tonunu kırmak için ise yeşilin daha açık ve daha pastel tonları tercih edilebilir. Özellikle zeytin yeşili tonu, kahverengi ile birlikte kullanılan en güzel yeşil tonlarından birisidir. Zeytin yeşili ve kahverengi renkleri ile birlikte dekore edilen bir mekânda aksesuar seçimleri ise altın sarısı ya da hardal sarısı renklerinde tercih edilerek, mekâna biraz parıltı ve ışık katılabilir.

Doğal bir dekorasyon oluşturmak istiyorsanız; kahverengi ve yeşil birlikteliğine alternatif olarak kahverengi ve turkuaz renklerini de kullanabilirsiniz. Doğanın size sunduğu ve mavinin en güzel tonlarından birisi olan turkuaz, kahverenginin koyuluğunu kıracaktır.

Kahverengi Ev Dekoru Kahverengi Kanepe Modelleri

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top