facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / İngiliz Kır Evi Dekorasyon Tarzı
İngiliz Kır Evi Dekorasyon Tarzı

İngiliz Kır Evi Dekorasyon Tarzı

İngiliz tarzı kır evleri tamamen baharın neşesini ve renkliliğini kapsamaktadır. Eğer evinizde bahara özgü renkler ve canlılığı yaşatmak isterseniz bu yazımızda sizlere İngiliz kır evi dekorasyon tarzı hakkında bilgiler sunacağız. Nötr bir dekorasyon değil de canlı ve renkli eşyaların kullanıldığı stillere ilgi duyuyorsanız bu dekorasyon tarzı tam size göre. İngiliz kır evi dekorasyonunda mavi ile pembe kombinasyonu yaratılarak beyaz dokunuşlara yer verilmektedir. Uçuk pembe döşeme ve mobilyalar, çiçekli masa örtüleri, mavi kırlentler ve masanın üzerinde kır çiçekleri bu dekorasyonun vazgeçilmez öğeleridir. İşte sizlere İngiliz kır evi dekorasyon tarzı hakkında bazı ufak öneriler;

İngiliz Tarzı Dekorasyon

  • İngiliz kır evi tarzı dekorasyon oluşturacaksanız mobilyalarınızda beyaz, açık mavi ve pembe tonlarını tercih edebilirsiniz.
  • Kır evi dekorasyonunuza romantik bir esinti katmak isterseniz ferforje tarzı aksesuarlara da yer verebilirsiniz.
  • Kır evi için en ideal motif seçiminiz ise çiçekli desenler olmalıdır. İster duvar kağıdında, ister örtülerde isterseniz de perde seçiminizde mutlaka çiçek desenlerine yer ayırmanızı öneririz.
  • Eğer çiçekli duvar kağıtları kullanacaksanız mobilyalarınızın ahşap kısmı ve seçtiğiniz aksesuarlar mutlaka beyaz renkli olmalıdır.
  • Mobilya seçiminizde rahat ve geniş modellere öncelik verebilirsiniz. İngiliz kır evi dekorasyonu için en ideal koltuk seçimi ise kapitone döşemeler olmaktadır.

Elbette ki canlı renklerle oldukça ferah bir ortam yaratmak bu dekorasyonun önemli bir parçası ancak koltuklarınız koyu renkliyse aksesuar ve duvar kağıdı seçiminizde pembe, mavi tonlarına yönelerek yine bu tarz dekorasyon oluşturmanız mümkün. İngiliz kır evi tarzı dekorasyonu özellikle bahçelerinizde ve oturma odalarınızda mükemmel bir uyum içerisinde dekore edebilirsiniz. Yazlık geniş bir bahçeniz varsa beyaz bir masanın kenarına pembe ve mavi renklerde sandalyeler yerleştirerek masanın üzerine de yine şık bir vazoda kır çiçekleri koyarak bu dekorasyona kolayca imzanızı atabilirsiniz. İngiliz kır evi dekorasyonu her mekan için uygun olmakla birlikte iç açıcı ve oldukça neşeli ortamlar yaratmaktadır. Siz de baharın esintilerini oturduğunuz mekanlarda görmek isterseniz bu dekorasyon tarzını tercih edebilir, kendi dekorasyonunuzu kolaylıkla oluşturabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top