facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Çocuk Odası Dekorasyonu / İlginç Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri
İlginç Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

İlginç Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri

Bebek odaları dizayn edilirken; bebeklerinizin henüz bu tür şeylerden anlamadığını düşünerek baştan savma odalar yapmak ya da sadece beşiğe yer vermek son derece yanlış davranışlardır. Düşünülenin aksine aslında bebekler odalarını ve yataklarını sevmek için uygun bir ortam ararlar. Neticede doğdukları andan itibaren büyüyerek geçirdikleri süreçte renklere, oyuncaklara, farklı dizaynlara dikkatle bakacaklardır. Bebek odaların dekore ederken, çok farklı ürünlerle karşılaşmak mümkündür. Bebek odası dekorasyonunda ilginçlik fikirler yaratmak için öncelikle ilginç objelere ihtiyacınız olacaktır.

İlginç Bebek Beşikleri
Bebek odalarında dekorasyon açısından farklılık arıyorsanız; önceliğiniz mobilyalar olmalıdır. Mobilya seçerken sadece dekorasyona odaklanmadan bebeğin rahatını da ön planda tutmalısınız. Günümüzde artık bu iki özelliği de bir arada bulunduran sayısız modelde beşik tasarlanmaktadır.

Bebek odasında tercih edeceğiniz beşikleri odanın genel havasına uygun olarak belirlemelisiniz. Eğer oda klasik bir tarzdaysa; arabalı beşiklerle ilginçlik katabilirsiniz. Etnik ve otantik tarzdaysa; eski ahşap oymalı beşikleri tercih edebilirsiniz. Mobilyalar genellikle renksiz ve doğal ağaç görünümündeyse; beşiği de yine aynı biçimde kullanmalısınız.

Bebek Odası için İlginç Eşyalar

  • Bebeğiniz odasında minik bir kütüphaneye ya da sevimli bir saate yer vermeyi tuhaf karşılayabilirsiniz ama aslında çok ilginç ve sevimli bir dekorasyon için oldukça iyi fikirlerdir. Bebeğinize okuyabileceğiniz masal kitaplarını ve sevdiği minik oyuncaklarını yerleştirebileceğiniz figürlü bir kütüphane son derece iyi olacaktır.
  • Sevimli ve farklı malzemelerle rakamsız olarak hazırlanan saatler bebeklerin ilgisini çekebilecek; ilginç dekorasyon ürünleridir. Henüz saat konusundan anlamayan bebeğiniz için ilk etapta saate ilgi duymasını sağlayacak bir obje olacaktır.
  • Bebek odasına yerleştireceğiniz minik oturma grupları, yastıklar ve puflar odayı hem ilginç hem sevimli kılacaktır. Ayrıca bu tür eşyalara bebekler emekle döneminde fazlasıyla ilgi duyabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top