facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / İç Mekân Dekorasyonuna Yapılan Şık Dokunuşlar
İç Mekân Dekorasyonuna Yapılan Şık Dokunuşlar

İç Mekân Dekorasyonuna Yapılan Şık Dokunuşlar

Ev dekorasyonunu daha şık bir hale getirmek ister misiniz? Ev dekorasyonundan sıkılanlar, evinin dekorasyon tarzında değişiklik yapmak isteyenler; çok paralar ödemeden yapılabilecekleri ufak ama sihirli dokunuşlar ile evlerini daha şık hale getirebilirler.

İşte evinizi daha şık gösterecek, pahalı dokunuşlar yaratacak küçük dokunuşlar…

Kontrast Renkler

İç Mekân Kapılarını Siyah Renge Boyayın
İç mekân kapıları denildiğinde herkesin aklına ilk gelen renk beyazdır. İç kapılarda beyaz renk tercih edilerek hem daha ferah hem de daha geniş bir mekân algısı oluşturulduğu düşünülür. Fakat kapılarda beyaz rengi kullanmak, dekorasyonda kullanılan belli kalıplardan birisidir. Bu kalıbı kırmak ve değişik bir dekorasyon tarzı yaratmak isteyenlere önerimiz ise iç kapılarını siyah renge boyamalarıdır.

Siyah renk, kullanıldığı mekânları hem daha şık hem de daha lüks gösteren bir etkiye sahiptir. Bu sebeple iç kapıları siyah renk boyayarak, evinizi daha lüks gösterecek küçük bir dokunuşa da imza atmış olursunuz.

Perde Seçiminizi Zenginleştirin
Bir evin dekorasyon tarzını belirleyen en önemli tercihlerden birisi perde tercihidir. Kullanılan perdenin kumaşı, renkleri, tarzı vb tüm alt başlıklar, mekânın dekorasyon tarzını değiştirebilecek büyüklükte bir etkiye sahiptir. Evinizin perde seçimini yaparken basit duran tek tip perdeler yerine, daha elegan duran değişik perde kombinasyonları yapmanızı önerebiliriz. Bu tarz bir perde tercihinde bulunarak, mekânı daha şık ve daha elegan bir tavırla da donatabilirsiniz.

Çok büyük paralar harcamadan ev dekorasyonunu değiştirmek isteyenler ve evinin dekorasyonu şık ve pahalı algılanacak dokunuşlar yapmak isteyenler için ilk önerimiz keten dokulu perdeler olacaktır. Keten kumaş mekâna hem şık hem de romantik bir hava katacaktır. Keten kumaş perdeleri sert kumaşlar ile zenginleştirebilir; ister renkli perde seçimleri isterseniz de pastel tonlarda perde kombinleri yapabilirsiniz.

Perde kolâjı yapmak, iç dekorasyona yapılabilecek şık dokunuşlardan birisidir. Evinizin dekorasyon tarzına uygun bir perde kolâjı yaparak iç mekân dekorasyonunu zenginleştirmeniz de mümkündür.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top