facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Çocuk Odası Dekorasyonu / Hoşgeldin Bahar: Dekorasyonda Yavruağzı Rengi
Hoşgeldin Bahar: Dekorasyonda Yavruağzı Rengi

Hoşgeldin Bahar: Dekorasyonda Yavruağzı Rengi

Ev dekorasyonunda pastel ton sevenler için; dekorasyonda kullanılmasına pek alışık olunmayan bir renk olan önerisi: yavruağzı rengi.  Yavruağzı rengi son dönemde oldukça fazla kullanılan ve kullanıldığı her mekâna şık ve ferah bir dokunuş yapan renklerden birisidir. Pastel bir ton olması ve diğer renkler ile uyumlu yapısı nedeni ile hem duvar dekorasyonunuzda hem de evinizin genel dekorasyonunda rahatlıkla kullanabileceğiniz renklerdendir.

Yavruağzı rengi dekorasyon modasına pek alışık olmadığınızı biliyoruz. Bu yazımızda da; size sunacağımız ufak ipuçları ile yavruağzı rengini ev dekorasyonunda nasıl kullanacağınızı anlatacağız.

Yavruağzı Dekorasyon

Çocuk Odalarında Farklı Bir Renk Kullanmak İsteyenlere: Yavruağzı
Çocuk odaları dekore edilirken, renk seçimi yapmak oldukça zor bir süreçtir. Klasik olarak tabir edilen pembe ve mavi renklerinin dışına çıkmak ve alternatif renkler kullanmak isteyenler için yavruağzı rengi iyi bir seçim olacaktır. Yavruağzı rengi, renk kartelâsında pastel tonlar arasında gösterildiğinden ve insan psikolojisi üzerinde sakin bir etki bıraktığından dolayı, çocuk odası dekorasyonunda rahatlıkla kullanılabilir. Yavruağzı rengini çocuk odası dekorasyonunda kullanırken size yardımcı olacak ikinci renk ise krem rengidir. Krem rengi ve yavruağzı renginin birlikte oluşturduğu uyum ve ferah ortam, çocuk odalarında tavsiye edilen sakin ve ferah mekânın yaratılması için oldukça ideal bir seçimdir.

Küçük Detaylarda Yavruağzı Rengi
Yavruağzı rengi ev dekorasyonu denildiğinde, aklınıza genel dekorasyon rengi olarak yavruağzı rengini kullanmak gelse de; bu rengi kullanırken sezonun bir başka trendi de aksesuarlarda yavruağzı rengini tercih etmektir. Bu sene pastel tonların da oldukça popüler olduğunu göz önünde bulundurursak, yavruağzı renginde tercih edilen biblolar, kitaplıklar, perde ve halılar odanızı renklendirecek ve size baharı müjdeleyecek iyi bir seçim olacaktır. Sade ve pastel tonlarda dekore edilmiş bir mekânda, yavruağzı rengi dekorasyon objelerinden faydalanmak odanızın dekorasyon tarzını da güçlendirecektir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top