facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Home Ofis Çalışanlar için Dekorasyon Önerileri
Home Ofis Çalışanlar için Dekorasyon Önerileri

Home Ofis Çalışanlar için Dekorasyon Önerileri

Home ofis hazırlamak oldukça önemli bir süreçtir çünkü neticede hangi kategoride olursa olsun oradan başarılı bir iş çıkması amaçlanacaktır. Ofis alanının evin içinde yer alması, evle iç içe olmasını zorunlu kılabilir ama mümkün oldukça bu durum engellenmelidir. Aksi halde ev havasından çıkamaz ve başarılı bir iş süreci sağlayamazsınız. Ofisinizin dekorasyonun ev temasından uzak, ofis mobilyaları seçmeli ve ortama ofis havası katacak malzemeler kullanmalısınız.

Home Ofis İçin Öneriler

  • Ofis olarak seçeceğiniz odanın, evin en sessiz ve sakin alanı olmasına özen göstermelisiniz. Aksi halde ciddi konsantre olma sorunu yaşayabilirsiniz. Gerekirse kapı ve pencere değişimine bile gidebilirsiniz.
  • Ofis alanı için odanın bir bölümü, salonun bir bölümü gibi yerler kullanılmalı. Ofise tam anlamıyla bir oda ayırmalısınız. Böylece işle ilgili tüm eşyalarınızı bu oda içinde kullanabilirsiniz.
  • Ofis ruhunu yansıtmak, iş performansınızı artıracaktır. Bu nedenle ofislerde kullanılan çalışma masalarını, sandalyeleri tercih etmelisiniz. Mümkünse halı kullanmamalısınız.
  • Aydınlatma için tıpkı ofislerdeki gibi spot ışıklardan faydalanabilirsiniz. Evinizde kullandığınız abajurları, avizeleri ofis yapacağınız odada kullanmamalısınız. Spotları, masa üstü çalışma lambalarıyla destekleyebilirsiniz.
  • Ofisinizin dekorasyonunda şıklık katacak ve kullanım için de gerekli olan bir kütüphaneyi odanın en iyi yerine yerleştirmelisiniz. Asimetrik kesimli kütüphaneler şu sıralar moda; bu modellerden faydalanabilirsiniz. Kütüphanenin çalışma masanıza yakın alanlarda olmasına dikkat edin. Bu kütüphane, işle ilgili klasörleri toparlayabileceği gibi okuma rafınız da olabilir.
  • Ofiste, hava katmak için bitki türlerinden faydalanabilirsiniz. Büyük çiçekler kullanmak yerine, pencere önlerine yerleştirilebilecek, küçük saksılı renkli bitkiler tercih etmelisiniz.
  • Perde seçiminde evde kullandığınız tüller yerine, stor ya da jaluzi perdeleri tercih etmek daha doğru olacaktır.
  • Ofisinize rengi eşyalarla değil; küçük dokunuşlarla vermelisiniz. Bu renkli bir tablo, küçük bir biblo, minik ve renkli masa süsleri, renkli not kâğıtları olabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top