facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Herkesin Hayali: Akdeniz Stili Bir Ev
Herkesin Hayali: Akdeniz Stili Bir Ev

Herkesin Hayali: Akdeniz Stili Bir Ev

Büyük şehirlerde yaşayan, modern hayatın karmaşasında ve metropol hayatının yoğunluğunda neredeyse kendini bile kaybetmeye başlayan herkesin aklında bir hayal vardır: Akdeniz sahillerinde yazlık bir ev. Kimi sadece huzur bulmak ve rahatlamak için bu hayali kurar, kimi ise uzaklaşıp gitmek için kendine Akdeniz sahillerini rota olarak belirler.

Peki, Akdeniz’e gitmeden de evinizde Akdeniz stilini yaratmaya ne dersiniz? İşten geldiğinizde nefes alabileceğiniz ve huzur bulabileceğiniz alanlar için, Akdeniz tarzı dekorasyon stiline evlerinizde yer açın.

Akdeniz Stili Evler Akdeniz Stili Veranda

İlk Kural: Beyaz Duvarlar, Yeşil Bitkiler
Akdeniz stili ev dekorasyonu denildiğinde hepimizin gözünde canlanan görüntü genelde İtalya kıyılarında yer alan bembeyaz evlerdir. Bu tarzı evinize yansıtmak için ilk ilham alacağınız nokta renkler olacaktır. Duvarlarınızda beyaz rengi tercih ederek evinizde tamamen ferah ve yazlık bir etki yaratabilirsiniz. Beyaz dış ve iç cephenizi bol miktara yeşil bitkiler ile canlandırmayı da unutmamalısınız.

İkinci Kural: Ahşap Mobilyalar, Ahşap Pencereler
Akdeniz stili evlerde, plastik çerçevelere yer yoktur. Evlerinizin çerçevelerini ahşap hatta doğal dokulu ahşaplar ile değiştirerek bu stili modern dünyanızda da yaratabilirsiniz. Çerçevelerinde ahşap rengi tercih etmek istemeyenler için önerimiz ise çerçevelerinde mavi rengine yer vererek tam bir sahil kasabası etkisi yaratmaları olacaktır.

Son zamanlarda bambu kullanımı da Akdeniz tarzı bir stilde oldukça trend hale gelmiştir. Bu sebeple bambu dekorasyon objelerinden, bambu aydınlatmalardan da faydalanabilirsiniz.

Üçüncü Kural: Biraz Renk Katın
Dekorasyonda genel renk olarak beyaz renge ağırlık vermeniz, bu rengin tek düzeliğini kırmak adına renk kullanımı da zorunlu kılmaktadır. Akdeniz stili bir ev dekorasyonunda beyaz rengin yanında en iyi yardımcı renkler olarak güneşin ve denizin renginden ilham alan parlak sarı ve parlak mavilere yer vermek gerekir.

Dördüncü Kural: Deniz Kabuğu, Midye, Denizci Objeleri
Akdeniz stili bir ev denildiğinde en temel dekorasyon objeleri olarak akla deniz kabukları ve midyeler gelmektedir. Deniz kabuklarını cam kavanozların ya da saksıların içinde sergileyerek, genel dekorasyon tarzınızı daha da güçlendirebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top