facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Hem Trend Hem Vintage: Modern Dekorasyonda Divan Kullanımı
Hem Trend Hem Vintage: Modern Dekorasyonda Divan Kullanımı

Hem Trend Hem Vintage: Modern Dekorasyonda Divan Kullanımı

Dekorasyonda eskilerin moda olmuş mobilyalarının şimdilerde modern tasarımlar ile yeniden yorumlanıp kullanılması, adeta bir akım halini almış durumda! Biraz vintage biraz retro biraz koleksiyonculuk barındıran bu tarz bir dekorasyon sevenlerdenseniz, son dönemin en popüler vintage modasından bahsetmeden geçemeyiz: divan kullanımı.

Köy evlerinde, evin en önemli köşesinde duran divanlar, şimdilerde ananelerimizin evinden çıkarak modern tasarımlar ile bizim evlerimize misafir oluyor. Oldukça farklı tasarımlar ile günümüze uyarlanan divan modelleri, farklı tarzlardan hoşlananlara ilaç gibi gelecektir.

Peki divan kullanarak yapılan dekorasyon uygulamaları nelerdir? İşte en güzel ve en farklı divan dekorasyonu örnekleri…

Bohem Hava Yaratmak İçin: Divan Ve Minder
Kullanıldığı tarza göre değişken yapıları ile her tarza ayak uyduran divanlar, özellikle de biraz mistik biraz da bohem tarzda bir ev dekorasyonu yaratmak isteyenler için biçilmiş kaftandır. Ahşap ya da demirden bir divan ile oluşturacağınız oturma köşesi ya da keyif köşesini bol miktarda minder ile zenginleştirmeyi ve halı seçiminde de Asya’nın mistik havasını evinize getirecek desenleri tercih etmeyi ihmal etmemelisiniz.

Çocuk Odaları İçin: Eğlenceli Divanlar
Divan kullanımının modern hayata uygulanmış şeklinde karşımıza çıkan en yaygın örneklerden birisi de çocuk odalarında kullanılan divanlardır. İster modern tasarımlar ile süsleyebileceğiniz, isterseniz de tamamen doğal bir yapıda tasarlayabileceğiniz divan yataklar ile çocuğunuza hem rahat hem de farklı bir oda tasarlayabilirsiniz.

Kendi Divanınızı Kendiniz Yapın: Ahşap Paletler İle Divan Yapımı
Birçok farklı tasarım ve renkte divan modellerine rastlayabilirsiniz fakat siz kendi tasarımınızı kendiniz yapmak istiyorsanız, oldukça basit malzemeler kullanarak bunu başarabilirsiniz. Malzeme olarak tercih edeceğiniz ahşap paletler ile kendi divanınızı oluşturabilir, oluşturduğunuz divanınızı istediğiniz renge boyayarak kullanabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top