facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Hem Modern Hem Şık: Sarı Renk-Altın Rengi İkilisi
Hem Modern Hem Şık: Sarı Renk-Altın Rengi İkilisi

Hem Modern Hem Şık: Sarı Renk-Altın Rengi İkilisi

Ev dekorasyonunda yaz mevsimi geldiğinde en çok kullanılan renklerden birisi olan sarı renk, güneşin enerjisini ve canlılığını evinize yansıtacak olan parlak renklerden birisidir. Evinde canlı renkleri kullanmayı sevmeyenler bile, sarının enerjisi karşısında çoğu zaman çaresiz kalarak küçük detaylarda da olsa sarı rengine yer verirler. Fakat sarı renk,  dengeli kullanılmadığında şık ve zarif bir dekorasyon tarzından uzaklaşmanıza da neden olabilir. Bu sebeple sarı rengi kullanırken abartmadan ve denge kuralına dikkat ederek kullanmak, en doğru kullanım şekli olacaktır.

Peki sezonun en trend renklerinden birisi olan sarı rengi, hangi renk tonu ile birlikte kullanabiliriz? İşte sarı rengini tamamlayan ve sezonun en popüler renklerinden birisi olan altın rengi!

Sarı Renkte Dekorasyon

Şık, Zarif, Enerjik: Sarı Renk Ve Altın Rengi İkilisi
Altın rengi ve sarı renk birbiri ile yakın tonlar gibi gözükse de aslında birbiri ile oldukça tezattır.  Altın rengi, ışıltılı yapısı sayesinde, zenginliği ve ihtişamı temsil eder. Altın rengi özellikle de klasik tarzda dekore edilen mekânlarda daha çok kullanılan bir renktir. Sarı renk ise güneşin rengi olduğundan dolayı enerjik ve modern bir görünüm ortaya koyan renklerden birisidir. Bu sebeple altın renginin aksine daha modern tarzda dekore edilen mekânlarda kullanılır.

Peki, bu iki renk birlikte nasıl kullanılır?

Yemek Odalarında Altın Rengi-Sarı İkilisi
Yemek odanızda hem klasik detaylara hem de modern çizgilere yer vermek istiyorsanız, altın rengi detayları sarı renk sarkıt lambalar ile destekleyebilirsiniz. Ya da sarı renkte dekore ettiğiniz bir yemek odasında altın rengi aksesuarlara yer verebilirsiniz.

Oturma Odalarınızda Altın Renginde Işıltılar
Oturma odanızın dekorasyonunuzda farklılık yapmak istiyorsanız, modern bir tarzda dekore etmek için sarı renginin enerjisinden destek alabilirsiniz. Sarı renginde dekore edilen bir oturma odasında, altın rengi aksesuarlar ile hem modern hem de şık bir dekor yaratabilirsiniz.

İPUCU: Sarı ve altın rengi ikilisine en çok yakışan tamamlayıcı renkler ise kahverengi, ekru ve ahşap rengidir. Eğer renkli bir mekân yaratmak istiyorsanız sarı ve altın rengi ile birlikte mavi, yeşil ve pembeyi de kullanabilirsiniz.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top