facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Hayvanlara Göre Dekorasyon Önerileri
Hayvanlara Göre Dekorasyon Önerileri

Hayvanlara Göre Dekorasyon Önerileri

Ev hayvanları, bizlerin minik dostları ve hayatımızın her alanında bizimle birlikteler. Üstelik bizimle bu kadar çok vakit geçirmelerine rağmen asla sıkılmıyorlar ve bu, bizi mutlu etmeye yetiyor da artıyor bile fakat her gülün de bir dikeni olduğu gerçeğini unutmamak gerekiyor. Kocaman bir sevgi yumağının içerisinde dökülen tüyler, pati izleri, yemek ve su kapları gibi pek çok şey yer alıyor.

Hem onları mutlu etmek ve hayatlarını daha da kolaylaştırmak, hem de ev dekorasyonumuzdan ödün vermemek istiyorsak eğer birkaç öneriyi dikkate alabiliriz.

evcil-hayvanlar-icin-dekorasyon

Dekorasyon önerileri arasından ilk öneri, ev dekorasyonuna değil, ev temizliğine hitap ediyor. Her ne kadar özenli davransak da, bir zaman illa ki temizlik yapmamız gereken bir durumla karşılaşabiliyoruz bu nedenle mobilyalarımızı, kir ile kıl tutmayan ve kolay silinebilen kumaşlarla kaplatabiliriz. Mobilya kumaşları dışında yenileyebileceğimiz bir diğer eşya da nevresim takımlarımızdır. Evcil hayvanlarımızla uyumaktan büyük bir zevk alıyorsak eğer kıl tutmayan nevresim takımlarına büyük ihtiyacımız var demektir.

Evimizde özellikle kedi besliyorsak eğer küçük dokunuşlarla yerinden oynayabilecek hafif ağırlıktaki aksesuarlara elveda dememizin vaktidir.

hayvanlara-gore-dekorasyon-nasil-olmali

Evcil hayvanlarımızın mama ve su kaplarını, dışarıda oynadıkları eşyaları kapı girişine yakın bir yere koymamız hem onların, hem de bizim yararımıza olacaktır. Bunun dışında orta büyüklükte bir kapaklı dolabı da onların yaşam alanı yapabiliriz. Dolabın içerisine özellikle kedi besliyorsak yatak ve diğer eşyaları depolayabiliriz. Dolaplarla ilgili bir diğer fikir de, mama ve su kaplarını çekmeceli bir dolabın en alt çekmecesine, yani hayvanımızın ulaşabileceği bir ölçüye koyarsak, mama saatlerinde bu çekmeceyi açabilir ve öğün bittikten sonra çekmeceyi geri kapatabiliriz.

Ev dekorasyon fikirleri için bir diğer püf noktası da, dekoratif bir tırmanma duvarı olabilir. Böylelikle eve adım attığımız anda ilk karşılaşacağımız görüntü, kedimizin perdede sallanıyor oluşu olmayacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top