facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Banyo Dekorasyonu / Harika bir iç dekorasyon için 8 ipucu
Harika bir iç dekorasyon için 8 ipucu

Harika bir iç dekorasyon için 8 ipucu

İster sadece yeni mobilyalar satın almak istiyor olun, isterseniz de duvar kağıtlarınızı değiştirmek istiyor olun. Aşağıdaki kolay ve hızlı iç dekorasyon fikirleri evinizi baştan sona, en güzel bir şekilde yeniden oluşturmaya yetecektir. Yapmanız gereken sadece kendi çalışmalarınız bu profesyonel fikirler ile entegre etmek.

Yemek masası
Yemek masası dekorasyonu bazı zamanlarda, evinizin diğer bölgelerinden çok daha zor dekore edilebilir. Örneğin mobilyalarınız birbiriyle uyumsuzsa ya da çeşitli renk tonu farklılıkları var ise bazı ufak sihirler ile bu problemi ortadan kaldırabilmeniz mümkün. Mesela yemek masanızın üzerinde herhangi bir porselen vazo sergilemek, ya da biblolardan oluşan koleksiyonlarınızı özel zamanlarda yemek masanızın üzerine dizmek birçok yemek odası dekorasyonu probleminizi ortadan kaldırabilir. Yapmanız gereken sadece ilgiyi olumsuz alandan, olumlu tarafa kaydırmak.

Yemek Odası

İç perde kullanın
Evinizin herhangi bir yerinde görünmesini istemediğiniz bir şeyleri gizlemek istiyorsanız keten bir perde ya da basit, ayaklı bir bölme ile o bölümü kapatabilmeniz mümkün. Fakat bu konuda oldukça dikkatli olmalısınız, aksi taktirde yanlış perdeyi, yanlış alanlara asmakla, saklamak istediklerinizi daha da açığa vurabilirsiniz.

Yatak takımı uyumu
Yatak odası neredeyse her insanın evinde en uzun süreyi geçirdiği odadır, o yüzden yatak odası dekorasyonu, diğer odalardan çok daha fazla ilgi isteyebilir.

Yatak Odası Dekorasyonu

Fakat siz yatak odası dekorasyonuna en kolay yerden, yatak takımından başlayabilirsiniz, örneğin son yıllarda koltuklar ile uyumlu şal desenleri, soluk ve mavi renkler oldukça tercih edilmekte.

Modern banyo dekorasyonu
Eğer yeterince geniş bir banyoya sahipseniz, banyonuzda ahşap ürün kullanarak, oranın soğuk ve beyaz havasına biraz samimiyet katmaya ne dersiniz? Ahşap ürünler salon ya da yatak odası gibi birçok yeri daha otantik yapabilir, fakat yerinde ve kararında kullanılırsa banyo ve de mutfaklara modern, temiz bir hava katar.

Banyo Dekorasyonu

Beyaz renkler kullanın
Evinizde atmak istemediğiniz, ahşap masa ya da sandalye gibi eski bir ürün mü var? Eğer onu daha da fazla kullanmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey beyaza boyamak. Böylelikle evinize hem ferah, temiz ve yeni bir hava katmış olursunuz. Hem de ahşap mobilyanızın bakımını yaparak daha uzun bir süre kullanabilirsiniz.

Pencere kenarı için duvar kağıdı
Tüm duvarlarınızı yeni ve farklı bir duvar kağıdı ile kapladınız ve elinizde bir miktar duvar kağıdı kaldı, peki onları gerçekten atmayı mı düşünmüştünüz?

Unutmayın ki duvar kağıtları temiz olan her yüzeyde uzun yıllar boyu kalabilir, eğer isterseniz kalan kağıtlarınızı pencere çerçevelerinizde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Böylece standart görünümden uzaklaşmış ve farklı bir hava yakalamış olursunuz.

Halı ve kilim
Atalarımızdan kalma, geleneksel kilim ve de Osmanlı sehpaları ile bomboş bir odayı bile dekore edilmiş bir alana dönüştürebilirsiniz. Çok ucuza edinebilecek olduğunuz bu ürünler evinize bohem bir hava katarken, tevazunun getirdiği güzelliği de eksik etmezsiniz.

Koltuklarınızı duvara yaklaştırın
Böylelikle diğer eşyalarınız için yer kazanmış ve kendiniz için çok daha ferah bir ortam oluşturmuş olursunuz. Isınma tercihiniz soba ya da şömine ise bunların çevresine de birkaç sandalye ya da koltuk atarak kendinize zaman ayırabileceğiniz bir alan oluşturursunuz.

Arzu ederseniz bir sandalye de pencerenizin tam altına yerleştirerek kendinize aydınlık bir okuma alanı oluşturabilirsiniz.

Koltuk

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top