facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Gri Koltuklu Salonlarda Perdeler Nasıl Olmalı?
Gri Koltuklu Salonlarda Perdeler Nasıl Olmalı?

Gri Koltuklu Salonlarda Perdeler Nasıl Olmalı?

Gri koltuk takımlarınız varsa ve bu takımlara uygun perde seçenekleri arıyorsanız doğru yerdesiniz. Yalnızca koltuk değil, duvar ya da aksesuar renkleriniz de perde seçiminizde etkili olacaktır. İsterseniz evdeki her duruma uyumlu olacak nötr, beyaz, açık bej ya da krem rengi gibi renkleri tercih edebilirsiniz.

Siyah Beyaz Perde Seçeneği

Gri koltuk için tek bir renkten bahsetmemize gerek yok. Açık ya da koyu renkte gri renklerle değerlendirmemiz gerekir. Öncelikle salonun aydınlık olması ya da olmaması da bu rengi belirlemede etken olacaktır. Örneğin salonunuz küçük ve karanlıksa koltuğunuzun rengi ne olursa olsun perdeniz açık renk olmalıdır. Çünkü salonu ferah gösterir. Ancak salonunuz küçük olduğu içim ilginç perde asmayacağınız anlamına gelmez bu. Açık zemin bir renk üzerine renkli desenli perdeler kullanabilirsiniz.

Yeşil Krem Perde

Gri ile birlikte mercan, bal, altın, krem, sarı ya da yeşil renk perdeleri kombin yapabilirsiniz. Bu kombin aynı zamanda diğer aksesuarlarla da uyum göstererek, göz yormaz ve aynı zaman da şık da durur. Koltuklarınız koyu gri ise pastel ve açık renk tonlar tercih edilebilirken, açık gri koltuk takımlarında tam tersi renkler tercih edilmelidir.

Gri koltuklarınız desensiz ise, açık renk üzerine desenli perde hem hareket sağlar hem de tek renk koltuk ve perde gibi baskın bir hal almaz. Nar çiçeği, mürdüm, fuşya, pembe, turuncu gibi cıvıl cıvıl renklerle hareketlendirebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top