facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Yatak Odası Dekorasyonu / Giyinme Odası Dizayn Etmek için Öneriler
Giyinme Odası Dizayn Etmek için Öneriler

Giyinme Odası Dizayn Etmek için Öneriler

Giyinme odası, genellikle büyük evlerde rastladığımız bir yapıdır. Yurtdışında bir hayli popüler olan giyinme odaları, ülkemize de yeni yeni adapte olmaya başlamış durumdadır. Yeni yapılan evlerin büyük bir bölümünde giyinme odaları da planlanmaktadır. Giyinme odalı bir ev satın aldığınızda, bu oda genellikle boş olarak size teslim edilir. Odanın dekorasyonunu tamamen sizin yapmanız gerekmektedir. Bu aşamada da kullanışlı bir giyinme odası hazırlamak için önemli detaylara dikkat etmelisiniz.

genis-boyutta-giyinme-odasi-dekoru

Giyinme Odası Duvarlarını Tamamen Kullanın

Giyinme odasının kullanışlı olması için ihtiyacınız olan her alanı kullanmaya çalışın. Giyinme odasının en temel dekorasyonu dolap ve raflardır. Tüm duvarları iyi biçimde oluşturulmuş dolap ve raflarla dizayn edin. Tavan çok yüksek olsa bile tavana kadar dolap ve raf kullanmanızı öneriyoruz. Mevsimsel olarak kullanmaktan kaldırdığınız eşyalarınızı en üst raflara yerleştirebilirsiniz. En çok kullandığınız eşyaları da en alt kısımlarda depolamalısınız.

Raf Tasarımları Büyük Önem Taşımaktadır

Giyinme odaları için rafların önemi büyüktür. Bir çok raf kullanışsız biçimde tasarlanın ve gereğinden fazla yer kaplar. Rafları oluştururken çok yüksek boşluklu olmamalarına dikkat etmelisiniz. Büyük eşyalar için yüksek rafları ayrı bir bölümde yaptırabilirsiniz. Daha çok genel kullanım için uygun olan eşyalara da alçak raflar ile daha düzenli bir depolama imkanı sağlayabilirsiniz. Ayakkabılar için yüksek raf oluşturmamanızı öneriyoruz. Eğer yüksek raflarda ayakkabılara yer verecekseniz, kutular içinde yerleştirebilirsiniz. Raflar ne kadar fazla olursa, düzen o kadar iyi olur. Eşyalarınızı üst üste yerleştirmek yerine ayrı raflarda daha düzenli hale getirebilirsiniz. Çizmeler için mutlaka yüksek raf kullanmanız gerektiğini de unutmayın. Çizmelerinizin kıvrılıp deforme olmaması için içine kalıp yerleştirerek rafa dizmelisiniz.

Aksesuarlarınız için Ayrı Bölüm Oluşturun

Aksesuarlarınız için küçük çekmeceler, takı askı dolabı gibi küçük ve ayrı bir bölüm oluşturabilirsiniz. Böylece, makyaj masanız üzerinde fazla yer kaplamadan giyinme odasındaki yerlerini almış olurlar.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top