facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Georgian Tarzı Dekorasyon Stili
Georgian Tarzı Dekorasyon Stili

Georgian Tarzı Dekorasyon Stili

  1. yüzyılın etkilerini günümüze taşıyan dekorasyon stillerinden birisi de ağır, klasik ve zarif bir görünüme sahip olan Georgian tarzı dekorasyon stili oluyor. Bu dekorasyon stili oldukça zengin ve gösterişli gibi dursa da eski çağlara ait detaylara sıkça yer veriyor. Genellikle az eşya kullanımını esas alan Georgian tarzı dekorasyonda rahat ve gösterişli eşyalar dikkat çeken detaylar oluyor. Eğer siz de evinizi antika ve eski eşyalar ile dekore etmeyi düşünüyorsanız işte sizlere Georgian dekorasyon stili için kolay öneriler;
  • Mobilyalarınızı fazla yer kaplamayacak antika modellerden yana tercih edebilirsiniz. Eğer klasik modeller istiyorsanız antika ya da ahşap oymalı modelleri, modern mobilyalar istiyorsanız da Georgian mobilya takımlarını tercih edebilirsiniz.
  • Bu tarz dekorasyonda dilerseniz duvar kağıdı kullanabilirsiniz. Özellikle kabartmalı şekilde yapılmış duvar kağıtları Georgian tarzı için son derece ideal bir seçim olacaktır.
  • Georgian dekorasyon için aydınlatma seçiminize özen göstermelisiniz. Gösterişli ve sarkık kristalleri bu dekorasyonda rahatça kullanabilirsiniz. Ayrıca beyaz renkli abajurlara da dilediğiniz mekanda yer verebilirsiniz.
  • Doğa manzarası içeren tablolar Georgian tarzı için vazgeçilmez seçimlerdir. Ayrıca antik çağdan kalma tasarımları da bu dekorasyon stilinde kullanmanız mümkün.
  • Georgian stilinde mavi, yeşil ve altın sarısı en sık kullanılan renklerdir. Ayrıca büyük aynalar ve gösterişli perdeler de dekorasyonun dikkat çekici noktalarındandır.
  • Yemek masanızda şık ve zarif şamdanlara da yer verebilirsiniz.
  • Eğer Georgian dekorasyon stilini sade buluyorsanız mekana renk katması için renkli çiçekleri de masanıza yerleştirebilirsiniz. Vazolarınızı da yine antika ya da gösterişli modellerden yana tercih edebilirsiniz.

Eskilerden kalma hatıraları ya da ata yadigarı denilen antika eşyaları rahatlıkla kullanabileceğiniz Georgian tarzı dekorasyon stili için son derece rahat davranabilirsiniz. Bu tarzı uygulayacağınız mekana ilk girdiğinizde gösterişli ve sarkık avizelerin dikkat çekici etkisini yansıtın. Ahşap masaları da Georgian stilinde kullanabilirsiniz. Zarif koltuklar ve klasik aksesuarları kullanabileceğiniz bir dekorasyon tarzı arıyorsanız kesinlikle Georgian stilini tercih edebilirsiniz. Ayrıca gösterişten hoşlananlar içinde bu stil oldukça ideal bir seçim olacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top