facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Çocuk Odası Dekorasyonu / Genç Erkek Çocuk Odası Nasıl Dekore Edilir?
Genç Erkek Çocuk Odası Nasıl Dekore Edilir?

Genç Erkek Çocuk Odası Nasıl Dekore Edilir?

Ebeveynler için en sancılı süreçlerden birisi, çocuklarının büyüdüğü ve ergenlik dediğimiz döneme adımını attığı o sorunlu dönemdir. Her çocukta farklı etkiler gösteren ve çocukların büyüdüklerinin farkına varıp, bunu bazen kolay kabullenme, bazen ise çatışmaya çevirme refleksleri, ebeveynleri yoran ve doğru bir iletişim yöntemi kurulmasını zorunlu kılan bir süreçtir. Çocuk ve ebeveyn arasındaki çatışmanın en şiddetli olduğu noktalardan birisi de çocukların odalarıdır.

Özellikle ergenlik dönemindeki çocuklar, odalarını kendi özgürlük alanı olarak görürler. Kendi zevk ve hayallerini yansıtmak istedikleri bu alan, onlara özel olmalı ve öyle de kalmalıdır. Bu sebeple ergenlik dönemine adım atmış bir çocuğunuz var ise, bizim tavsiyemiz ona sormadan ve fikirlerini almadan odasında değişiklik yapmayı asla düşünmemeniz yönünde olacaktır.

Genç Çocuk Odası

Şimdi, erkek bir çocuğunuz var ve çocuğunuz artık ‘çocuk odası’ değil de ‘genç odası’ istiyor. Çünkü o artık kendisini büyümüş ve bir birey olmuş gibi hissediyor. Öyleyse genç adamın tam da istediği gibi bir oda dekore etmeye ne dersiniz? İşte genç adamların odalarını şıklaştıran, birbirinden güzel erkek genç odası fikirleri…

Uyuma Alanını Dekore Ederken
Erkek çocukların odasını dekore ederken, ilk önemli nokta uyuma alanı dekorasyonudur. Çocuğunuz yattığı alanda en sevdiği şeyleri, ilgi duyduğu aktiviteleri ya da görmekten mutluluk duyduğu kişilerin resimlerini görmek isteyebilir. Örneğin spor ile ilgilenen bir çocuğunuz var ise yatak ucunu spor ile alakalı birçok obje ile zenginleştirebilirsiniz. Ya da tuttuğu takımın posterleri, tabloları duvarlar için oldukça güzel bir dekorasyon tamamlayıcısı olabilir. Oğlunuz spordan ziyade daha sanatsal faaliyetler ile ilgileniyorsa, sevdiği müzik türlerine ilişkin detaylar sizin için kurtarıcı olabilir.

Çalışma Alanı Oluşturun
Erkek çocuğunuz için uyuma alanını dekore ettikten sonra sırada çalışma alanı var! Çalışma alanını, çocuğunuzun sevdiği ve rahat ettiği şekilde dekore edip onun ders çalışma süresini uzatabilirsiniz. Özellikle sadece kitapların olduğu bir kitaplık yerine, eğlenceli ve hobi uğraşlarının da yer aldığı bir çalışma alanı çocuğunuzun kendini daha özgür hissetmesini sağlayacaktır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top