facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Feng Shui Tarzı Dekorasyonun Temel Kuralları
Feng Shui Tarzı Dekorasyonun Temel Kuralları

Feng Shui Tarzı Dekorasyonun Temel Kuralları

Ev dekorasyonunda, son zamanlarda artan bir ilgi ile takip edilen, huzur ve sakinliğin dekorasyona yansımış hali olarak tabir edebileceğimiz bir felsefe: Feng Shui.  Modern hayatın stresli ve koşuşturmalı dünyasında nefes almamıza ve mola vermemize imkân sağlayan Feng Shui öğretisini siz de ev dekorasyonunuza yansıtmaya ne dersiniz? İşte evlerinize huzur ve mutluluğu getirmenin en şık ve basit yollarından birisi: Feng Shui felsefesi ile yapılan dekorasyon uygulamaları.

Feng Shui, Çincede “rüzgâr” ve “su” anlamına gelen eski bir Uzak Doğu öğretisidir. Doğada bulunan her nesnenin, her rengin ve her elementin bir enerjisi olduğuna inanan Feng Shui, doğada var olan enerjiyi kullanarak hayatın kolaylaşabileceğini savunur.

Ev dekore ederken Feng Shui felsefesinin temel noktalarına dikkat ettiğinizde evinizde mutluluk, huzur ve bereket olacağına dair inanış, Feng Shui tarzı dekorasyonun son zamanlarda oldukça popüler olmasının en büyük nedeni olmuştur.

Peki, Feng Shui tarzı dekorasyon nasıl oluşturulur? Bu tarz bir dekorasyon için hangi adımlara dikkat etmek gerekir? İşte Feng Shui ile oluşturulan dekorasyonlarda kötü enerjiyi engellemek ve iyi enerjinin akışını sağlamak için gerekli olan temel noktalar…

İşin Özü Denge Kuralı
Feng Shui öğretisinin temel prensibi uyumdur. Gerek çevrenizle uyum, gerekse de kişinin yaşadığı mekân ile uyumu bu dekorasyon tarzının en önemli adımıdır. Uyum için gerekli olan anlam ise ‘denge’ kuralında yatar. Mekânda negatif enerji ve pozitif enerjinin birbirini dengelemesi, Feng Shui tarzı bir dekorasyonda oldukça önemlidir. Negatif enerjinin dekorasyonda karşılığı soğuk renkler iken, pozitif enerjinin dekorasyondaki karşılığı ise sıcak renklerdir.

Enerji Akışı İçin Az Eşya Prensibi
Feng Shui öğretisinin temelini oluşturan bir diğer unsur ‘enerji akışı meselesidir.  Ev dekorasyonunda enerji akışı var ise, o ev sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam alanı haline gelir. Enerji evin içerisinde belirli bir noktada sıkışıp kalmamalıdır, evin her alanına dağılmalıdır. Feng Shui tarzı dekorasyonda enerji akışı için az eşya bulunması bu yüzden önemlidir.

Doğadan Gelen Beş Element Kuralı
Feng Shui tarzı dekorasyon
da, doğadan gelen ateş, toprak, metal, su ve ağaç elementlerinin yer alması oldukça önemli bir noktadır. Beş elementin dekorasyonda dengeli bir şekilde kullanılması, Feng Shui felsefesi için oldukça önemlidir.

Bir yorum

  1. en ayrıntılı en güzel haliyle yine özünde bir çalışma olmuş. başarılarınızın devamını diliyorum😘😘

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top