facebook
Anasayfa / Dekorasyon Fikirleri / Feminen Dekorasyon Trendi
Feminen Dekorasyon Trendi

Feminen Dekorasyon Trendi

Ev dekorasyonu denildiğinde kadınların gücü tartışılmazdır. Kadın-erkek karşıtlığı, ev dekorasyonu tarzında da kendini hissettirmiştir. Kadınların seçimleri ile ortaya çıkan ve minimalistik ve sade formdan uzak olup daha süslü ve abartılı bir tarza yönelen dekorasyon, feminen tarzda bir dekorasyondur. Erkek zevkinin egemen olduğu maskülen tarzın tam karşısında ortaya çıkan feminen ev dekorasyonu, kadınların imzasını mekânlara yansıtmalarına imkân vermektedir.

Feminen Dekorasyon Stili

Feminen tarzda ev dekorasyonuna imza atmak için neler yapmalısınız? Hangi objeler ya da hangi seçimler evlerde feminen bir hava yaratmaktadır?

RENK SEÇİMİ
Ev dekorasyonuna feminen bir hava katmak istiyorsanız bunu en net ve en basit şekilde yapabileceğiniz ilk uygulama renk seçimidir. Feminen tarza damga vuran pembe rengi; açık tonundan en koyu tonuna kadar feminen dekorasyonda oldukça sık kullanılır. Feminen etkiyi çarpıcı bir şekilde kullanmak yerine, hem romantik hem de feminen bir dekorasyon tarzın yaratmak istiyorsak tercih edeceğimiz renk pastel tonlarda bir pembe olmalıdır. Bunun için pastel pembeleri açık renklerle desteklemeli, romantik tarzın etkisini güçlendirmeliyiz. Ev dekorasyonunda feminen tarzı çarpıcı bir şekilde vurgulamak isterseniz; şeker pembe ve fuşya tonları sizin için ideal renk seçimi olacaktır. Özellikle şeker pembe canlı ve iddialı bir renk tonu olmasından dolayı; kullanıldığı alanlarda hem renkli hem de feminen bir etki yaratacaktır.

DEKOR OBJELERİ İLE GÜÇLENDİRİN
Feminen tarzda bir dekorasyon yaratmak istiyorsanız odanızı illa ki şeker pembeleri ile donatmanıza gerek yoktur. Dekorasyonda yaratmak istediğiniz feminen algıyı, dekor objeleri ile de yaratabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken kadınlara ait eşyaları dekor objesi olarak kullanmanızdır. Bu objeleri özellikle de feminen renklerde tercih ederseniz; daha çarpıcı bir dekorasyona imza atabilirsiniz. Örneğin makyaj aynası; feminen bir dekorasyon tarzı için oldukça kullanışlı bir dekorasyon objesidir.

Feminen dekorasyon tarzı denildiğinde kadınları hatırlatan her şey bu dekorasyonun bir parçası olabilir. Parfüm şişelerinden yapılan aksesuarlar, topuklu ayakkabı şeklinde tasarlanan tekli koltuklar hem farklı hem de feminen tarzda bir dekorasyon için destekleyici tasarımlardandır.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top