facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Farkınızı Ortaya Çıkaracak 5 Salon Dizaynı Önerisi
Farkınızı Ortaya Çıkaracak 5 Salon Dizaynı Önerisi

Farkınızı Ortaya Çıkaracak 5 Salon Dizaynı Önerisi

Oturma Grubunuz
Odanızın içinde konforlu bir alan yaratma sürecinde size yardımcı olacak en önemli etkendir. Odanızın içindeki alanı iyi değerlendirme aşamasında olacağını da hatırlatalım. Dar bir alanda kullanılacak en önemli fark yaratma süreci ‘’L’’ tarzı koltuklardır. Birçok kişiye kucak açan koltuklar, evinizin derli toplu görünmesini sağlayan spor, şık havadadır. Oturma grubunuzun rengi, tarzı, size uyumluluğu da oldukça önemli. Genç bir ev sahibinin avangart bir koltuk takımına sahip olması biraz uzak bir ihtimal gibi durabilir. Tarzınızı ve salonu kullanış amacınızı düşünmenizde yarar var. Uzun süre zaman geçirdiğiniz bir alansa, misafirleriniz de çok oluyorsa, çekyat olabilen koltuk modelleri, alandan çalmadan, evinizde bir yeri daha size sunmuş olacak. Alan yaratma doğru kullanıldığında eşyaların kullanım ömürlerini arttırır.

L Oturma Grubu

Okuma Alanınız, Kahve Molanız
Odanızın kısım kısım ayırmak isteyebilirsiniz. Modern bir hava yansıtmayı seviyorsanız, kahvenizi yudumlarken, birkaç kitap karıştırmak, trendleri öğrenmek için dergilere göz gezdirmek isteyebilirsiniz. Bunun için kendinize alan yaratın. Size özel berjer bir koltuğunuz, aynı zaman da ona uygun konulmuş aydınlatıcınız varsa, şık ve havalı bir salona ulaşmak zor değildir. Diğer koltuk takımı renkleriniz soft sakin ve tek bir tondaysa, bu alanınızı daha canlı kılabilirsiniz. Üzerine bir şal ekleyebilirsiniz.

Okuma Köşesi

Puflar, Olmazsa Olmazlardandır
Eskiden sadece yatak odalarının ayak uçlarında olurdu, artık her yere konulabilen tarzdan. Okuma alanınıza ya da koltuk takımlarınızın önüne, rahat bir televizyon keyfi yaparken ayaklarınızı uzatmak isteyeceğiniz alanı yaratmak isterken uygulayacağınız bir eşya konumundadır. Küçük ve sade olanları tercih edebileceğiniz gibi, gösterişli bir puf modellerini salonunuza ekleyebilirsiniz. Renk renk ve desen olarak da artık her şeyin çeşidinin kolaylıkla bulunduğu ürünlerde, hayal ettiklerinizi ortaya koymak zor değil.

Puf Modelleri

Resimlik ve Tablolar
Salonu canlı kılmak için en güçlü öğe olarak sayabiliriz. İster askerlik, ister mezuniyet, isterseniz aile fotoğrafları olsun, artık çok kalabalık olarak etrafta bulunması hiç de rüküş değil. Çeşit çeşit resimlik modellerinin bulunması, dekore etmede kullanılan bir başka aksesuar boyutuna taşındı. Oldukça farklı modeller, kombinlerle de anılarınızı canlı kılabilirsiniz. Saat modelinde olan tasarımdan tutunda, arka arkaya sıralan askılık gibi ahşap modellerinde olan pek çok resimlik, tarz görünmenize yardım edecek cinsten. Yapmanız gereken en uygun yere monte edip, istediğiniz duvar kısmını fotoğraflarınızla kaplamak olacak.

Salon Tablo Modelleri

Tablo kullanımı oldukça yaygın olarak kullanılabilir ama ne denli doğru kullanıldığına ilişkin fikirler tartışılır. Eğer ismi olan ve büyük bir tablo kullanmak isterseniz, göz hizanızın uygunluğuna ve salonun orta kısmına doğru dekore etmekte yarar var. Tablo kullanırken yanındaki aksesuarların onunla ilişkileri oldukça önemli. Genelde sakin alanı canlı kılmak ve fark yaratmak için kullanılır. Üst üste eklenen, karışık bir görüntüye sebep olan bir tablo odanızı sıkacaktır.

Renkleri Karıştırın
Sıradan bir salonunuz varsa, desen ve modellerle bu karıştırmayı yapabilirsiniz. Özellikle dikkat çekmek istiyorsanız, ya da net renkleri kullanmışsanız, ışık oyunlarıyla bu patlamayı yapabilirsiniz. Siyah koltuk takımlarını sarı yastık ve sehpalarla ortaya çıkarmak vurgulamak gibi. Kırmızı mobilyaları beyazla ya da siyahla ortaya çıkarmak gibi. Pembe ve grinin uyumunu yakalamak gibi. Salonda hangi ürünlerinizi karıştırmak istiyorsanız renk kombinasyonuna dikkat edin.

Siyah Koltuk Takımı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top