facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Evlere “Gül” Dokunuşu…
Evlere “Gül” Dokunuşu…

Evlere “Gül” Dokunuşu…

Son dönemde ev dekorasyonunda romantik etkiler ön plana çıkmaktadır. Romantik esintiler taşıyan feminen odalar ve köşeler bu sezonun trend fikridir. Bu trendi en iyi yansıtan ve son dönemde ev dekorasyonunda da oldukça sık kullanılan bir desen: gül deseni.

Gül deseninin bize ilk çağrıştırdığı romantizm ve aşk teması olduğundan romantik tarzda bir dekorasyon yaratmak isteyenler için, iç dekorasyonda gül deseni kullanmak ideal bir seçim olacaktır.

Peki, gül desenini ev dekorasyonunda nasıl kullanacağız?

GÜL DESENLİ KANEPELER İLE GEÇMİŞE DÖNÜN
Bu sezon gül deseninin moda olması, baskılı kumaş seçimlerinde gül desenli kumaşları da ön plana çıkarmaktadır. Oturma odanızda ya da giriş salonunuzda bir kanepenizin ya da tekli berjerinizin gül desenli bir kumaşla kaplanması, evinizde romantik bir rüzgârın esmesine yetecek bir dokunuştur.

İpucu: Kanepelerde gül deseni kullanmak size abartılı ya da fazla geliyorsa, perdelerinizde ya da halılarınızda bu deseni kullanarak daha soft mekânlar elde edebilirsiniz. Özellikle de kanepenizin üzerinde kullanacağınız küçük yastıklarda gül deseni tercih etmeniz, küçük bir dokunuşla bile romantizm etkisini odanıza yansıtmanıza imkân verecektir.

GÜL DESENLİ OBJELER İLE HEM ROMANTİK HEM DE VİNTAGE MEKÂNLAR YARATIN
Gül desenini büyük parçalar yerine küçük objelerde kullanmayı sevenlerdenseniz gül desenli vazolar ya da gül desenli tablolar tam size göre bir seçim olacaktır. Hatta çiziminize güveniyorsanız gül desenini duvarınıza çizebilir, kendi tasarımınızı yapabilirsiniz.

Gül desenli mumlar da ayrıntılarda bu deseni kullanmak isteyenlere iyi bir yardımcıdır.

Detaylarda gül deseni kullanmak isteyenlerin en çok tercih ettiği eşyalardan biri de pikelerdir. Özellikle de beyaz bir yatak odasına gül desenli bir pike takımının ne kadar yakışacağını hayalinizde canlandırabilirsiniz.

TREND ALARMI: GÜL DESENLİ DUVAR KÂĞITLARI
Gül deseni odanıza damga vursun ve romantik bir hava odanızda buram buram hissedilsin istiyorsanız gül desenli duvar kâğıtları sizin için ideal bir seçimdir. Özellikle tek bir duvarda kullanılması daha şık bir görünüm kazandıracaktır.

Pastel tonlarda dekore edilmiş bir yatak odası, tek duvarı gül desenli bir duvar kâğıdı ile kaplandığında romantik ve sıcak bir hale gelecektir. Yatak odasına çok yakışan bu uygulama giriş duvarlarında da kullanılabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top