facebook
Anasayfa / Ev Dekorasyonu / Evlerde Siyah Halı Tasarımları
Evlerde Siyah Halı Tasarımları

Evlerde Siyah Halı Tasarımları

Evlerde kullanılan siyah halılar, minimalist dekorasyon tarzının en sık tercihi olmaktadır. Ülkemizde ise yalnızca gençlerin evinde görmeye alışkın olduğumuzu söyleyebiliriz. Yaşı olgun bayanlar genellikle daha renkli ya da kahve tonlarında, desenli halıları tercih etmektedir. Bu yüzden de siyah halıları gençlerin evinde, minimalist dekorasyonda görebilirsiniz.

Siyah Halı Kullanımı Zor mu?

Siyah halı tercihi yaparsanız kullanımda az da olsa zorluk yaşayacağınız alanlar olacaktır. Aslında bu tür zorlukları diğer halılarda da yaşamanız mümkün. Siyah halılarda karşılaşılan zorlukların başında toz sorunsalı gelmektedir. Toz probleminden dolayı siyah halı kullanmaktan sıkılabilirsiniz. Eğer eviniz çok fazla toz almıyorsa, siyah halı kullanmak pek zor değil aksine leke göstermediği için kolaydır. Açık renkli halılarda karşılaştığınız leke problemlerini siyah halıda yaşamazsınız. Çay, kahve damlaları görünmez ve kısa sürede bezle silerek kullanmaya devam edebilirsiniz. Renkli halılarda ise silseniz bile sildiğiniz yerin izi kalacaktır bu yüzden komple yıkamanız gerekecek.

Siyah Halılar ile Ev Dekorasyonu Örnekleri

Aşağıda yer verdiğimiz görsellerde siyah halı ile yapılmış ev dekorasyonlarını inceleyebilirsiniz. Siyah halı ile kombinleyeceğiniz eşyalara da dikkat etmelisiniz. Aslında siyah halı ile kombin yapmak çok kolaydır. Siyah ile her renk uyum sağlar ancak, çok fazla çiçek vb. desenleri tercih etmenizi önermiyoruz. Siyah halılar ile pastel tonlarda koltuk ve perde tercihi yapabilirsiniz. Bizim önerimiz siyah halı ile siyah koltuk kullanmanız olacaktır. Siyah koltuğun üzerine pastel renklerde kırlentler ve fon perde tercih edebilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Scroll To Top