facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Evlerde Şık Bir Dokunuş: Sarkıt Lambalar
Evlerde Şık Bir Dokunuş: Sarkıt Lambalar

Evlerde Şık Bir Dokunuş: Sarkıt Lambalar

Aydınlatma seçimi; şık bir ev dekorasyonu için en önemli konulardan biridir. Evinizin tarzınıza uygun, uzun süre kullanabilineceğiniz kaliteli bir aydınlatma ile evinizin şıklığını tamamlayabilirsiniz. Sade bir dekorasyon tarzını tek bir objeyle şıklaştırmak istiyorsanız seçeceğiniz aydınlatma ile bunu gerçekleştirebilirsiniz. Bu yazımızda aydınlatma seçiminde dikkat edilmesi gerek noktaları ele alarak, şık bir aydınlatma seçimi nasıl yapılmalıdır sorusuna yanıt arayacağız.

AÇIK RENK BİR DEKORASYONDA AYDINLATMA
Açık tonların hâkim olduğu bir dekorasyonda, aydınlatma seçimi ön plana çıkan önemli aksesuarlardan biridir. Açık renk bir odanız varsa, seçeceğiniz canlı renklerde avize ya da abajurlar ile odanızı renklendirmeniz mümkündür. Beyaz ve kremlerin yoğun olduğu bir dekorasyonda canlı tonda bir mavi, mürdüm, parlak siyah ya da pembe gibi renklerin nasıl patlayacağını hayal edebilirsiniz.

Açık tonlarda bir mekân dekorasyonu için seçeceğiniz canlı renklerdeki aydınlatmalar odanızı renklendirirken, pastel ve açık tonlara uygun yapacağınız seçimler mekânın yumuşak ve doğal tonlardaki havası devam ettirmektedir. Bu sebeple açık tonlarda bir dekorasyonda aydınlatma seçimi de açık renklerde olduğu takdirde, dekorasyona renk verme görevini perdelere, yastıklara, tablolara bırakabiliriz.

SARKIT LAMBALAR
Sarkıt lambalar, son dönem ev dekorasyonunda oldukça popüler olan bir aydınlatma seçimidir. Her alanda kullanılan sarkıt lambalar, aynı zamana evinize şık bir dokunuş da yapmaktadır.

Trend kullanım: Sarkıt lambalar denildiğinde; sezonun en trend kullanımı yemek masalarının üzerinde kullanılan sarkıt lambalardır. Kullanıldığı alanlarda şık bir etki yaratan sarkıt lambalar, ister klasik isterseniz de modern bir yemek masası dekorasyonda rahatlıkla kullanılabilir. Hatta modern bir masanın üzerinde tercih edeceğiniz klasik ve gösterişli bir avize ile tarzları karıştırıp daha da vurgulanan alanlar yaratabilirsiniz.

Sarkıt lambalar denildiğinde herkesin aklına klasik tarzda, taşlı modeller gelmektedir ve ev dekorasyon tarzı olarak sadelikten yana olanlar bu sebeple sarkıt lamba tercihinde bulunmazlar. Fakat sarkıt lamba modası geçen sezon ve bu sezonda oldukça popüler olduğundan dolayı; modern tarza uygun bir şekilde dizayn edilmiş modeller de mevcuttur.  Hatta her rengin sarkıt lambasının üretildiğini düşünürsek, perde ve mobilyanıza uygun renkli seçimler yaparak evinizde modern bir hava da oluşturabilirsiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top