facebook
Anasayfa / Bahçe Dekorasyonu / Evlerde Mini Bahçeler
Evlerde Mini Bahçeler

Evlerde Mini Bahçeler

Bu yazımızda, evlerde mini bahçe yapımı ile nasıl harikalar yaratacağınıza dair dekorasyon fikirleri vereceğiz.  Bitkiler, çiçekler ve küçük ağaçlar, doğadan gelen enerjileri evlerimize aktarmakta en kusursuz çözümdür. Hoş dekorasyonlar ve pozitif ışıklar yaratmak için bahçelerinizin, balkonlarınızın veya evdeki alanlarınızın büyük olmasına hiç mi hiç gerek yok. Mini bahçeler yardımınıza koşuyor.
Mini bahçeler yaparken önce oluşturacağınız alanın sizin enerji alanlarınıza yakın olmasına özen gösterin. Yani sık uğramadığınız bir yerde oluşturduğunuz mini bahçeler size güzel enerjisini devamlı yansıtamayacaktır. İkinci sırada kullanım amacı geliyor. Doğal beslenmek için kendi minik seranızı mı oluşturmak istiyorsunuz; yoksa etrafına güzel kokular ve farklı renkler yayan çiçek ve minik ağaçlar mı oluşturmak istiyorsunuz? Buna karar verdikten sonra kullanım amacına uygun, yeni çıkan dekorlara göz atmak kaldı. Kendinize, alanı işgal etmeyen ama yeterince bitki alabilen şirin ve pratik saksı veya kaplar edinin. Yaratıcılığınız ile bunu başarabilirsiniz. Katlı vazolar, bisiklet şeklinde çoklu saksılar size farklı ve eşsiz bir alan yaratabilir. Bunları çoğaltmak sizin yaratıcılığınıza kalmış. Doğal görünümlü çiçekler için; cam, şeffaf vazolar kullanabilirsiniz.

Mini bahçenizin sırrı, saksınızı nasıl dekore edeceğinizde saklı. Geniş fakat derin olmayan bir saksı veya kap ile işe bağlayabilirsiniz. Saksınızın etrafına, tahta çubuklardan veya kibrit çöplerinden  çitler örerek gerçek bir mini bahçe adımını atabilirsiniz. Saksının içerisinde yeni filizlenmiş yapraklar veya çiçekler kullanabilirsiniz. Küçük taşlardan bahçenize şirin bir yol yapmaya ne dersiniz? Saksının içerisine etrafı minik taşlarla örülü küçük bir havuz bile yapabilirsiniz. Maket el arabası ile doğal bir görünüm yaratabilirsiniz. Dallardan küçük bir ağaççık yapabilir, iplerle bahçenize küçük sepetler yapabilirsiniz. Sepetleri sera için kullanacaksanız biraz daha büyük yapabilir, içerisine minicik çeri domatesler ve biberler koyabilirsiniz. Çubuklardan bahçenize güzel bir kapı yaparak bahçe isminizi de yazabilirsiniz. Maket evler, sallanan koltuklar, hatta sera sebzelerini koymak için maket bir manav bile oluşturabilirsiniz. Minik kartonları keserek birbirinin içerisine geçirip masa ve sandalyeler yapabilirsiniz. Bunun için kibrit çöplerini de kullanabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanın, mini bahçeniz harika olacak!

Bir yorum

  1. Merhabalar minyatür bahçelerinizin fiyat aralığını öğrenebilir miyim? Bir de isteğe göre tasarlanıyor mu?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top