facebook
Anasayfa / Dekorasyon Aksesuarları / Evlerde “Deniz” Etkisi: Coastal Tarzı Dekorasyon
Evlerde “Deniz” Etkisi: Coastal Tarzı Dekorasyon

Evlerde “Deniz” Etkisi: Coastal Tarzı Dekorasyon

Eğer siz de yaz aşığı biri iseniz ve kış mevsiminin getirdiği soğuk havadan pek memnun değilseniz, özlediğiniz yaz mevsimini ev dekorasyonunuzda geri getirebilirsiniz. Hem yazı geri getirmek için hem de koyu renklerin depresif ve bunaltıcı etkisinden sıkılıp daha ferah bir ev dekorasyonu isteyenler için güzel bir önerimiz var: coastal tarzı dekorasyon.

Açık renklerin hâkim olduğu, deniz temalı objelerin ve yaz mevsiminin tüm sıcaklığının evlerinize yansıdığı coastal tarzı dekorasyona sahip evler yaratmak için yazımızdaki püf noktalarından faydalanabiliriz. İşte coastal tarzı ev dekorasyonu için bazı püf noktaları:

ÜÇ TEMEL KURAL: AÇIK RENKLER, DENİZ TEMALI OBJELER VE UÇUK MAVİ
Coastal tarzı ev dekorasyonu denildiğinde aklımıza ilk gelen; sahil kesimindeki bir evin sakin ve huzurlu dekorasyonudur. Ana renk olarak beyaz ve soft renklerin tercih edildiği coastal tarzı ev dekorasyonunda,  dekorasyonu tamamlayıcısı obje olarak deniz temalı ve balıkçılık ile ilgili her şey kullanılabilir. Deniz ve balıkçılık sahil kesimindeki evlerin dekorasyon tarzına uyan coastal tarzı ev dekorasyonu için olmazsa olmaz objelerdir.

HEM COUNTRY HEM COASTAL TARZDA EVLER
Coastal yani deniz temalı ev dekorasyonu açık ve ferah evler yaratmamıza imkân sağlar. Coastal tarzı dekorasyonun en iyi uyum sağladığı dekorasyon tarzlarından birisi de country ve vintage etkili dekorasyon tarzıdır. Ahşap mobilyalar, rustik objeler ve ananenizin evinden keşfettiğiniz vintage her şey; coastal tarzı ev dekorasyonun beyaz ve uçuk mavi renkleri ile birleşince ortaya hem sıcak hem de şık mekânlar çıkacaktır.

MİDYE KABUKLARI VE DENİZ FENERLERİ İLE DENİZİ EVİNİZE GETİRİN
Kış mevsiminin soğuk ve kapalı havasına inat, kıpır kıpır bir dekorasyon için coastal tarzı dekorasyon ideal bir seçin olacaktır. Bu dekorasyon tarzı gücünü deniz temasından aldığı için, tarza vurgu yapmak istiyorsanız deniz ürünleri olan her şeyden yararlanabilirsiniz. Bu kapsamda en çok tercih edilen dekorasyon objeleri midye kabukları ve deniz fenerleridir. Midye kabukları cam bir fanusun içine koymanız bile, şık bir dokunuş için yeterli olabilir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top